Ta oferta pracy jest nieaktualna od 233 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Główny Księgowy/Główna Księgowa

  • Lubartów, lubelskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 29.03.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top

    Nowoczesna firma o ugruntowanej pozycji lidera w Polsce i Europie Środkowej w produkcji i dystrybucji produktów użytku domowego poszukuje kandydatów do pracy w centrali firmy w Lubartowie na stanowisku

    Miejsce pracy: Lubartów
    (nr ref. GK)

    Główne zadania:

    • Zapewnienie kompleksowej, zgodnej z ustawą o rachunkowości i przepisami podatkowymi, obsługi księgowej i rachunkowej Spółki,
    • Organizacja pracy oraz zarządzanie zespołem pracowników Działu Księgowości,
    • Tworzenie i realizacja polityki finansowo-rachunkowej w Spółce,
    • Zapewnienie zgodności dokumentacji księgowej, procedur księgowych, ksiąg rachunkowych, sprawozdań i raportów finansowych, z ustawą o rachunkowości i przepisami podatkowymi,
    • Weryfikacja poprawności klasyfikacji kosztów, rozliczania kosztów i przychodów oraz weryfikacja aktywów i pasywów,
    • Sporządzanie sprawozdań finansowych i deklaracji podatkowych,
    • Wyliczanie i odprowadzanie należnych podatków,
    • Przygotowywanie analiz, sprawozdań i raportów na potrzeby Zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych,
    • Kontaktowanie się i współpraca z instytucjami zewnętrznymi,
    • Nadzorowanie terminowości płatności zobowiązań,
    • Nadzorowanie prawidłowości obiegu dokumentów i ich archiwizacji,
    • Współudział we wdrażaniu systemów klasy ERP w Spółce,
    • Doskonalenie i opracowywanie procesów księgowych i podatkowych w Firmie,

    Od idealnego Kandydata oczekujemy:

    • Wykształcenie wyższe ekonomiczne – preferowany kierunek finanse i rachunkowość,
    • Posiadanie certyfikatu księgowego uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych,
    • Bardzo dobra znajomość przepisów ustawy o rachunkowości, sprawozdawczości finansowej oraz prawa podatkowego,
    • Biegła znajomość zasad rachunkowości,
    • Znajomość zasad prowadzenia ksiąg finansowych spółki w systemie PSR i MSR,
    • Minimum 3 – letnie doświadczenie w pracy na stanowisku Głównego Księgowego/Głównej Księgowej lub 5 lat doświadczenia na stanowisku samodzielnego Księgowego,
    • Niezbędne kompetencje do prowadzenia obsługi księgowej i rachunkowej firmy o profilu produkcyjnym oraz dystrybucyjnym,
    • Doświadczenie związane z implementacją sytemu klasy ERC,
    • Bardzo dobra obsługa pakietu MS Office,
    • Mile widziana znajomość języka angielskiego,

    Oferujemy:

    • Stabilne warunki zatrudnienia - w oparciu o umowę o pracę,
    • Atrakcyjne warunki wynagradzania – część zasadnicza oraz premia uzależniona od wyników pracy,
    • Współudział w rozwoju wiodącej firmy,
    • Kompleksowe wyposażenie stanowiska w narzędzia pracy,
    • Pakiet prywatnej opieki medycznej.

    Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie dokumentów aplikacyjnych (CV, listu motywacyjnego) z zaznaczonym symbolem referencyjnym klikając w przycisk Aplikuj teraz
    znajdujący się na dole ogłoszenia.

    Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami

    Prosimy o zamieszczenie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych, Dz. U. nr 133 poz.883”.