Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Główny Księgowy / Główna Księgowa

BIURO RACHUNKOWE SRW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Karola Miarki 20

Centrum

Mikołów

Twój zakres obowiązków

  • Samodzielne prowadzenie ksiąg rachunkowych spółki i ewidencja księgowa na podstawie obowiązujących przepisów podatkowych i rachunkowych,

  • Zapewnienie prawidłowego i terminowego comiesięcznego zamknięcia ksiąg rachunkowych,

  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych,

  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (w szczególności US, GUS, Bank),

  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych oraz ich księgowanie i rozliczanie,

  • Klasyfikacja Vat zgodnie z przepisami Ustawy o podatku od towaru i usług,

  • Klasyfikacja CIT, PIT zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych,

  • Sporządzanie deklaracji ( PIT, VAT, CIT) oraz generowanie JPK,

  • Przygotowanie rocznych sprawozdań finansowych i rozliczeń dla obsługiwanych klientów,

  • Uzgadnianie kont, przygotowywanie raportów oraz bieżących analiz księgowych i finansowych,

  • Wsparcie dla Zarządu w zakresie rachunkowości zarządczej, analizy rentowności, analizy płynności i innych analiz finansowych,

  • Wsparcie pracowników działu księgowości w celu zagwarantowania wysokiej jakości pracy i rozwoju zawodowego,

  • Monitorowanie zmian prawa podatkowego i finansowego.

Nasze wymagania

  • Minimum 4-letnie doświadczenie w pracy w dziale księgowości, w tym 2 lata na stanowisku głównego księgowego

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne

  • Umiejętność obsługi systemów finansowo-księgowych

  • Mile widziane doświadczenie w obsłudze systemu Enova 365 oraz Symfonia

  • Praktyczna znajomość przepisów z zakresu prawa bilansowego i podatkowego

  • Dobra znajomość pakietu Office (szczególnie Excel)

  • Umiejętność zarządzania zespołem podległych pracowników

  • Samodzielność, odpowiedzialność i bardzo dobra organizacja pracy własnej

To oferujemy

  • Pracę w dynamiczne rozwijającej się firmie

  • Zatrudnienie w ramach umowy o pracę

  • Atrakcyjne wynagrodzenie

  • Miłą atmosferę i dobre warunki pracy

  • Możliwość rozwoju dzięki wewnętrznym i zewnętrznym szkoleniom

  • Ubezpieczenie grupowe

  • Benefity

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • spotkania integracyjne

  • kawa / herbata

  • napoje

  • premie świąteczne

  • upominki okolicznościowe

Jesteśmy polską firmą specjalizującą się w dostarczaniu najlepszej jakości usług z zakresu kadr i płac oraz księgowości. Z uwagi na intensywny rozwój firmy poszukujemy: Główny Księgowy / Główna Księgowa – Kierownik Biura Rachunkowego.

Przewiń do profilu firmy