Ta oferta pracy jest nieaktualna od 65 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Główny Księgowy / Główna Księgowa

  • Złotniki (pow. poznański), Poznań, wielkopolskie
  • Specjalista
  • 17.05.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Jesteśmy młodą, ale doświadczoną firmą zajmującą się organizacją transportu krajowego oraz międzynarodowego. Nasze biuro znajduje się w nowoczesnym parku technologicznym położonym w niewielkiej odległości od Poznania. W 2017 roku Nasza firma zanotowała rekordowy rozwój działu spedycji i transportu, w związku z tym poszukujemy osób na stanowisko głównego księgowego.
    Miejsce pracy: Poznań (okolice), Złotniki (pow. poznański)

    Miejsce pracy: Złotniki 62-002, pow. Poznański, około 3 km od Poznania

    Opis stanowiska:

    • Prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości,
    • Sporządzanie sprawozdań finansowych, raportów, deklaracji podatkowych, sprawozdań statystycznych,
    • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych,
    • Nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości,
    • Nadzór nad prawidłowym i terminowym zamykaniem kolejnych miesięcy rozliczeniowych,
    • Nadzór i rozliczanie środków trwałych,
    • Współpraca z organami podatkowymi, kontakty i współpraca z instytucjami zewnętrznymi m.in. US, GUS,
    • Monitorowanie zmian w przepisach podatkowych i rachunkowych,
    • Odpowiedzialność za politykę rachunkowości, udział w tworzeniu procedur i regulaminów wewnętrznych,
    • Doradztwo osobom zarządzającym przedsiębiorstwem,
    • Nadzór nad sprawami kadrowymi i prowadzenie dokumentacji płacowej,
    • Obsługa płacowa pracowników (sporządzanie i rozliczanie list płac, wystawianie zaświadczeń),
    • Wprowadzanie i aktualizowanie danych w systemie kadrowo-płacowym,
    • Obsługa programów płacowo-kadrowych (PŁATNIK),
    • Współpraca z działem administracyjno- księgowym.

    Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe mile widziane wyższe o kierunku finanse i rachunkowość,
    • Min 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku, mile widziane w branży transportowej,
    • Dyspozycyjność, elastyczność, samodyscyplina i dobra organizacja pracy,
    • Znajomość programów Symfonia Finanse i Księgowość i PŁATNIK,
    • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office - głównie Excel,
    • Praktyczna znajomość rozliczeń z ZUS i Urzędem Skarbowym,
    • Pełna i praktyczna znajomość przepisów podatkowych, bilansowych, prawa pracy oraz innych przepisów dotyczących księgowości i prawa podatkowego.

    Oferujemy:

    • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy,
    • Odpowiedzialną pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej,
    • Pracę w zgranym i ambitnym zespole,
    • Szerokie możliwości szkoleń,
    • Samodzielne stanowisko.
    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji drogą mailową za pomocą przycisku Aplikuj.

    Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez P.T.H. Fresh Cargo z siedzibą w Poznaniu zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182, 1662)”.
    Informujemy, że Administratorem danych jest P.T.H. Fresh Cargo z siedzibą w Poznaniu. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.