Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Główny Księgowy / Główna Księgowa

"SCM GROUP POLSKA" sp. z o.o.O firmie

  • Suchy Las (pow. poznański)

    Suchy Las (pow. poznański), wielkopolskie
  • Ogłoszenie wygasło 17 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • kierownik / koordynator

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie pełnej księgowości w zgodzie z polskimi przepisami o rachunkowości

  • Terminowe i rzetelne sporządzanie sprawozdań finansowych

  • Nadzór nad poprawnością rozliczeń podatkowych, odpowiedzialność za sporządzanie deklaracji podatkowych

  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych wewnętrznych i zewnętrznych,

  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi – NBP, GUS

  • Współpraca z organami podatkowymi

  • Weryfikacja list płac

  • Nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości, zarządzanie zespołem

  • Udział w procesie zamykania miesiąca/kwartału

  • Odpowiedzialność za procedurę potwierdzania sald z kontrahentami, rozliczanie inwentaryzacji aktywów firmy, prowadzenie wszystkich ewidencji księgowych

  • Inne zadania zlecone przez bezpośredniego przełożonego

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: finanse, rachunkowość)

  • Minimum 4-letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierowniczym, preferowane stanowisko Głównego Księgowego w środowisku międzynarodowym

  • Znajomość prawa podatkowego, handlowego i ustawy o rachunkowości

  • Umiejętność sporządzania deklaracji: CIT, VAT, PIT oraz sprawozdań GUS i NBP

  • Praktyczna wiedza z zakresu sporządzania rocznych sprawozdań finansowych

  • Znajomość programów księgowych klasy ERP – mile widziana znajomość Oracle EBS i Microsoft AX

  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office

  • Dobra znajomość języka angielskiego – warunek konieczny

  • Systematyczność, dokładność i dobra organizacja pracy

  • Odpowiedzialność, samodzielność, sumienność i terminowość

  • Umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu

  • Umiejętność analitycznego myślenia

  • Wysokie umiejętności interpersonalne i pro aktywność w działaniu

  • Gotowość do systematycznej aktualizacji wiedzy

To oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w firmie o uznanej marce na rynku polskim i międzynarodowym

  • Możliwość wykorzystania języka obcego w codziennej pracy

  • Narzędzia niezbędne do pracy

  • Wynagrodzenie adekwatne do umiejętności kompetencji

  • Możliwość rozwoju zawodowego

  • Samodzielność i odpowiedzialność w realizacji zadań

  • Możliwość pracy zdalnej, praca w trybie hybrydowym

  • Prywatna opieka medyczna

"SCM GROUP POLSKA" sp. z o.o.

Światowy lider technologii obróbki różnorodnych materiałów: drewna, plastiku, szkła, kamienia, metalu i kompozytów. Firmy Grupy, działające na całym świecie, są wiarygodnymi partnerami wiodących firm w różnych sektorach rynku, w tym branży meblarskiej, budowlanej, samochodowej, lotniczej, budowlanej i plastycznej. SCM Group koordynuje, wspiera i rozwija system doskonałości przemysłowej w trzech dużych, wysoko wyspecjalizowanych firmach produkcyjnych zatrudniających ponad 4.000 pracowników i działa na wszystkich pięciu kontynentach.

Przewiń do profilu firmy