Oferta pracy

Główny/a Księgowy/a ze znajomością języka angielskiego

AUTO1 Polska Sp. z o.o.O firmie

AUTO1 Polska Sp. z o.o.

Połczyńska 31A

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Zarządzanie kilkuosobowym zespołem księgowym

  • Prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowość i MSSF

  • Nadzór nad poprawnością rozliczeń podatkowych we współpracy z zespołem podatkowym

  • Sporządzanie rocznych oraz okresowych sprawozdań finansowych oraz współpraca z Centralą przy sporządzaniu Sprawozdania skonsolidowanego całej grupy i innych raportów niezbędnych do podsumowań i interpretacji aktualnej i przewidywanej kondycji finansowej firmy, raportowanie do centralnego działu finansów grupy w Berlinie

  • Wdrażanie centralnych inicjatyw w obszarze księgowości

  • Wsparcie przy sporządzaniu deklaracji (CIT, VAT, VAT-UE, WHT, akcyza, INTRASTAT) oraz przygotowanie i wysyłka JPK

  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (tj. US, ZUS, GUS, NBP i inne)

  • Kontrola merytoryczna nad procesami księgowymi i ich zgodnością z procedurami obowiązującymi w dziale księgowym - audyt wewnętrzny

  • Nadzór nad prowadzeniem ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych oraz dokonywanie odpisów amortyzacyjnych

  • Przeprowadzanie i rozliczanie inwentaryzacji aktywów spółek

  • Optymalizacja i usprawnianie organizacji procesów księgowych

  • Prowadzenie pełnej księgowości spółki zgodnie z obowiązującymi przepisami

  • Współpraca z zewnętrznymi biurami rachunkowymi w regionie CEE

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne

  • Min. 5 lat doświadczenia w zarządzaniu zespołem księgowym

  • Min. 2 lata doświadczenia w pracy na stanowisku Głównego Księgowego/Głównej Księgowej

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie C1

  • Bardzo dobra, praktyczna znajomość przepisów prawa podatkowego oraz ustawy o rachunkowości oraz MSSF

  • Bardzo dobra znajomość programu Symfonia FK

  • Dobra znajomość MS Excel

  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej i podległego zespołu

Mile widziane

  • Znajomość programu ORACLE

To oferujemy

  • Pracę w dynamicznie rozwijającej się międzynarodowej firmie w branży motoryzacyjnej

  • Umowę o pracę ze stałym wynagrodzeniem i systemem prowizyjnym

  • Benefity pozapłacowe (opieka medyczna, karta sportowo-rekreacyjna, ubezpieczenie grupowe i wiele więcej)

  • Otwartość na wdrażanie nowych pomysłów usprawniających działanie firmy

  • Przyjazną atmosferę pracy w zespole nastawionym na współpracę

  • Doskonałe możliwości rozwoju zawodowego w dynamicznym środowisku

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

AUTO1 Group jest europejskim leaderem online'owych giełd samochodów używanych. Grupa obecna jest w ponad 30 krajach i wciąż wchodzi na kolejne rynki. Nasi klienci mają dostęp do ponad 50 000 sprawdzonych samochodów używanych. Warszawskie biuro koordynuje wszystkie działania grupy w Polsce, Czechach, Słowacji oraz w krajach bałtyckich i na Bałkanach. Tylko w 2018 roku AUTO1 Group sprzedała ponad 540 000 samochodów używanych, a przychody wyniosły 2,9 miliarda euro. W całej grupie zatrudniamy obecnie ponad 4000 osób.

Przewiń do profilu firmy