Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Główny Księgowy / Główna Księgowa

SICAME Polska Sp. z o.o.

  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • kierownik / koordynator
  • praca stacjonarna
  • Praca od zaraz
  • запрошуємо працівників з України
ukrainian-friendly-overlay
Запрошуємо працівників з України
Роботодавець відкритий для працевлаштування громадян України

Puławska 366

Ursynów

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie i odpowiedzialność za pełną księgowości Spółki w ramach ustawy o rachunkowości

  • Sporządzanie deklaracji VAT, CIT, raportów JPK, odpowiedzialność za ich prawidłowość i terminowość

  • Sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z ustawą o rachunkowości jak również raportów okresowych

  • Współpraca z biegłym rewidentem

  • Sporządzanie informacji statystycznych dla GUS

  • Odpowiedzialność za opracowywanie, aktualizowanie planu kont, polityki rachunkowości zgodnie z określonymi standardami sprawozdawczymi oraz prawem podatkowym, oraz współudział w tworzeniu innych procedur wewnętrznych

  • Bieżąca kontrolna formalno-prawna dokumentów księgowych oraz innych dokumentów powodujących skutki finansowe

  • Odpowiedzialność za prowadzenie wszystkich ewidencji księgowych, rozliczanie inwentaryzacji aktywów Spółki, prowadzenie ewidencji środków trwałych

  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych

  • Nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych Spółki

  • Nadzór nad płynnością finansową

  • Kontakty z bankami w zakresie prowadzonych rachunków bankowych, wymiany walut, gwarancji bankowych

  • Prowadzenie spraw płacowo-kadrowych Spółki, w tym naliczane wynagrodzeń

  • Sporządzanie deklaracji ZUS, reprezentowanie Spółki przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych

  • Udział w przygotowaniu rocznych, miesięcznych budżetów Spółki, prognoz, pakietu konsolidacyjnego

  • Bieżąca bezpośrednia współpraca z kontrolerem finansowym zagranicą, w siedzibie Grupy

  • Monitorowanie zmian w przepisach podatkowo-finansowych i odpowiednie dostosowywanie procedur w Spółce

  • Aktywne wspomaganie Zarządu w procesie podejmowania decyzji dotyczących spraw finansowych

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe z zakresu finansów, rachunkowości lub ekonomii

  • Minimum 5-letnie doświadczenie pracy na stanowisku Głównego Księgowego lub Samodzielnego Księgowego, ale w większej lub międzynarodowej organizacji

  • Preferowane posiadanie „Certyfikatu do prowadzenia Ksiąg Rachunkowych”

  • Znajomość zasad rachunkowości w tym również MSSF

  • Praktyczna znajomość aktualnych przepisów z zakresu podatków, w szczególności ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku od towarów i usług

  • Praktyczna znajomość aktualnych przepisów prawa podatkowego, ubezpieczeń społecznych, prawa pracy

  • Preferowane doświadczenie pracy w międzynarodowej organizacji

  • Preferowana znajomość programu księgowego ERP Comarch CDN XL, Optima, Płatnik

  • Umiejętność tworzenia raportów, budżetów, planowania oraz analitycznego myślenia

  • Znajomość języka polskiego oraz angielskiego w stopniu płynnym

  • Znajomość obsługi komputera na poziomie zaawansowanym, w szczególności ekspercka znajomość MS Excel i PowerPoint

  • Wysokie umiejętności komunikacyjne, bardzo dobra organizacja pracy, umiejętność pracy samodzielnej i wyznaczania priorytetów działań, rozwiazywania problemów, zaangażowanie, rzetelność, dokładność i terminowość

To oferujemy

  • Interesującą pracę w stabilnej, międzynarodowej organizacji o ugruntowanej pozycji na rynku

  • Konkurencyjny pakiet wynagrodzenia

  • Pracę w dynamicznym i profesjonalnym zespole, możliwości rozwoju/doskonalenia zawodowego

  • Prywatną opiekę medyczną

  • Zainteresowanych Kandydatów / Kandydatki prosimy o wskazanie oczekiwań finansowych

O nas

Grupa SICAME jest międzynarodowym liderem specjalizującym się m.in. w produkcji specjalistycznego osprzętu do energetycznych linii napowietrznych nN/SN/WN, osprzętu kablowego, produktów bezpieczeństwa służących do pracy w branży energetycznej.

Grupa posiada zakłady produkcyjne zlokalizowane na całym świecie i aktywnie uczestniczy w wyznaczaniu standardów technicznych i jakościowych w swojej branży.