Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Główny Księgowy / Główna Księgowa

AVO GROUP sp. z o.o.

Erazma Ciołka 17

Wola

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie pełnej księgowości spółek kapitałowych oraz rozliczeń podatkowych zgodnie z ustawą o rachunkowości i przepisami podatkowymi.

  • Zarządzanie podległym zespołem oraz nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości,

  • Sporządzanie deklaracji JPK_VAT, oraz kalkulacji CIT.

  • Przygotowywanie i konsolidacja sprawozdań finansowych.

  • Kontrola ewidencji, obiegu i archiwizacji dokumentów księgowych.

  • Wdrażanie i usprawnienia systemu finansowo – księgowego, procesów i procedur wewnętrznych.

  • Kontakty i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, banki i inne).

  • Opracowywanie wniosków leasingowych itp.

  • Główna/y Księgowa/y będzie odpowiedzialny za prawidłową ewidencję wszystkich zdarzeń gospodarczych w spółce a w szczególności za wykonanie i nadzór nad:

  • koordynowaniem oraz realizowaniem procesów przepływu dokumentów zakupu i sprzedaży

  • rozliczeniem wynagrodzeń

  • rozliczeniem podatków

  • ewidencjonowaniem faktur zakupu towarów i kosztów w rejestrach VAT,

  • księgowaniem wyciągów bankowych

  • komunikacją z kontrahentami w zakresie rozliczeń, w tym m.in. potwierdzanie i uzgadnianie sald, kontrola terminów płatności należności i zobowiązań.

  • raportowaniem do Prezesa Zarządu.

  • wsparciem dla bieżących działań administracyjnych związanych z funkcjonowaniem biura

  • terminowym sporządzaniem deklaracji i zeznań podatkowych.

  • Weryfikacja poprawności księgowań pod kątem podatkowym i rachunkowym.

  • Udział w procesie zamknięcia miesiąca, roku.

  • Udział w projektach (w tym także informatycznych), mających na celu usprawnienia procesów w ramach lokalnego Działu Księgowości, a także całej Spółki.

  • Wsparcie pozostałych działów w zakresie dostarczania wymaganych informacji z zakresu rachunkowości i finansów.

  • Dokonywanie rozliczeń i sporządzanie deklaracji do ZUS

Nasze wymagania

  • Doświadczenie w branże Transportowej średniej lub dużej firmy przez min. 5 lat

  • Dużym atutem będzie znajomość oprogramowania Comarch Optima, na którym pracuje spółka

  • Doświadczenie w kierowaniu zespołem

  • Praktyczna znajomość standardów rachunkowości

  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej i podległych pracowników

  • Znajomość obowiązujących przepisów prawa podatkowego VAT, CIT

  • Umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu

  • Sumienność, inicjatywa, samodzielność i odpowiedzialność

  • Umiejętność podejmowania decyzji i samodzielnego rozwiązywania problemów

  • Rzetelność, systematyczność i terminowość

  • Doświadczenie zawodowe na stanowisku głównego księgowego, samodzielnego księgowego lub kierownicze stanowisko w dziale księgowości, rachunkowości

  • Znajomość zasad funkcjonowania spółdzielni w tym znajomość ustawy prawo spółdzielcze, ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, ustawy o własności lokali

  • Bardzo dobra znajomość obsługi komputera, pakietu MS OFFICE i programów finansowo-księgowych

  • Masz wykształcenie wyższe kierunkowe: finanse, ekonomia, rachunkowość,

  • Posiadasz doświadczenie w sporządzaniu sprawozdań finansowych, podlegających rocznemu badaniu przez biegłego rewidenta.

To oferujemy

  • Komfortowe warunki pracy (dobra lokalizacja, blisko metra, przytulne biuro)

  • Godziny pracy od 09:00 do 17:00

  • Stabilny dochód (wypłata wynagrodzenia bez opóźnień i z perspektywą jego rewizji)

  • Dobra atmosferą w pracy( spotkania, wyjazdy integracyjne)

Benefity

  • spotkania integracyjne

  • brak dress code’u

  • kawa / herbata

  • parking dla pracowników

O nas

Jesteśmy firmą księgową która obsługuje firmy wewnętrznie branży Transportowej oraz ubezpieczeniowej .

Nasza siedziba znajduje się w Warszawie, posiadamy również biura w innych większych miastach Polski.

Jesteśmy obiecujący, kreatywni, i aktywnie się rozwijamy.

Zapraszamy do rozwoju z nami.