Oferta pracy

Główny Księgowy

Klient Pracuj.pl

  • Katowice

    Katowice, śląskie
  • ogłoszenie wygasło 5 miesięcy temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • kierownik / koordynator

Twój zakres obowiązków

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za pełne prowadzenie księgowości spółki, sporządzanie sprawozdań finansowych, przygotowanie deklaracji podatkowych i zarządzanie zespołem wykonującym powierzone zadania księgowe.

Jest to idealne stanowisko dla osoby z minimum 5 letnim doświadczeniem zawodowym na stanowisku głównego księgowego (pełne, samodzielne, prowadzenie ksiąg rachunkowych) w firmie produkcyjnej i/ lub budowlanej, prowadzącej projekty długoterminowe.

Opis stanowiska

* Samodzielne kierowanie wszystkimi procesami występującymi w księgowości,

* Tworzenie polityki rachunkowości i zgodne jej odzwierciedlenie w księgach rachunkowych,

* Przygotowanie sprawozdań finansowych i deklaracji podatkowych,

* Przygotowanie raportów dla instytucji zewnętrznych w tym GUS i NBP oraz odbiorców wewnętrznych,

* Sporządzanie miesięcznych sprawozdań finansowych,

* Udział w planowaniu budżetu i analizie odchyleń,

* Stały dalszy rozwój systemu raportów oraz rachunkowości,

* Współpraca z komórkami organizacyjnymi Spółki

* Kierowanie zespołem i dbałość o jego rozwój.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe - rachunkowość bądź kierunki pokrewne,

  • Kilkuletnie doświadczenie na stanowisku: główny księgowy/ kierownik księgowości/samodzielny księgowy,

  • Doświadczenie w branży budowlanej i/lub firmie produkcyjnej,

  • Bardzo dobra znajomość ustawy o rachunkowości, przepisów podatkowych, umiejętność sporządzania sprawozdań finansowych i rozliczeń podatkowych,

  • Zdolności analityczne,

  • Umiejętność planowania zadań, ustalania priorytetów i rozwiązywania problemów w pracy zespołowej,

  • Niezawodność oraz sumienne podchodzenie do swoich obowiązków,

  • Chęć udziału w dalszych etapach rozwoju Spółki,

  • Praktyczna znajomość KSR 3 i posiadanie Licencji Ministra Finansów na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych będą dodatkowym atutem,

  • Mile widziana znajomość języka angielskiego.

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie na umowę o pracę,

  • Opiekę medyczną dla pracownika i jego rodziny finansowaną przez pracodawcę,

  • Wynagrodzenie na warunkach rynkowych adekwatne do umiejętności i zaangażowania,

  • Możliwość rozwoju zawodowego i wpływu na decyzje biznesowe spółki.