Ta oferta pracy jest nieaktualna od 156 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Główny księgowy - Kierownik zespołu w dziale biura rachunkowego

  • Gdańsk, pomorskie
  • Kierownik
  • 18.01.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    REWIT to licząca się na rynku Grupa Kapitałowa o bogatym doświadczeniu. Specjalizujemy się w badaniach i przeglądach sprawozdań finansowych, prowadzimy księgi handlowe i podatkowe, dokonujemy wycen przedsiębiorstw oraz audytów due diligence.

    W związku z dynamicznym rozwojem, aktualnie poszukujemy kandydatów na stanowisko:
    Główny księgowy - Kierownik zespołu
    w dziale biura rachunkowego
    Miejsce pracy: Gdańsk

    ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

    • sporządzanie sprawozdań finansowych według określonych standardów (np. polska ustawa o rachunkowości),
    • odpowiedzialność za opracowanie planu kont zgodnie z określonymi standardami sprawozdawczymi, wymogami kontrolingu oraz prawem podatkowym,
    • odpowiedzialność za procedurę potwierdzania sald z kontrahentami, rozliczanie inwentaryzacji aktywów firmy, prowadzenie wszystkich ewidencji księgowych,
    • przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych,
    • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych,
    • kontaktowanie się i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP),
    • nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych,
    • nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości oraz bieżące wsparcie zespołu księgowego.

    WYMAGANIA:

    • co najmniej dwuletnie doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym w księgowości
      (z-ca głównego księgowego/kierownik zespołu/inne stanowisko kierownicze),
    • wykształcenie: wyższe; kierunki: rachunkowość, finanse, ekonomia,
    • praktyczna znajomość przepisów z dziedziny rachunkowości i podatków,
    • dobra znajomość MS Excel,
    • systematyczność, dokładność, dobra organizacja pracy,
    • umiejętność podejmowania decyzji i samodzielnego rozwiązywania problemów,
    • wysoka motywacja wewnętrzna i chęć rozwoju osobistego,
    • dobra komunikacja,
    • otwartość na zmiany.

    DODATKOWE ATUTY:

    • znajomość języka angielskiego,
    • znajomość programu Comarch Optima.

    OFERUJEMY:

    • ciekawą, pełną wyzwań pracę w stabilnej firmie,
    • możliwość rozwoju zawodowego,
    • profesjonalny system szkoleń.

    Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie dokumentów
    aplikacyjnych (CV i list motywacyjny) za pomocą przycisku Aplikuj.

    "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.)"