Logo Pracuj.pl

Księgowy/Księgowa

Firma "W.Lewandowski" P.H.UO firmie

  • Łódź
    Łódź, łódzkie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • organizacja, koordynacja, monitorowanie i nadzór nad wszystkimi księgowymi aspektami działalności firmy;
  • wspieranie kluczowych decyzji dotyczących działalności firmy poprzez dostarczanie Właścicielowi Firmy aktualnej rzetelnej informacji o stanie finansowym firmy,
  • dbanie o zgodne z polityką firmy prowadzenie dokumentacji księgowej;
  • dostosowywanie systemu księgowego firmy do aktualnych wymogów prawnych;
  • stała analiza i ocena aktualnych wyników finansowych firmy w porównaniu z zamierzonymi celami pod kątem np. wielkości i wartości sprzedaży, wpływów od klientów, wyników w poszczególnych państwach, regionach, w których firma działa, wyników w odniesieniu do grup produktów, jak i poszczególnych produktów, kosztów zmiennych i stałych, kosztów nieplanowanych, zmian wartości walut etc.;
  • opracowywanie i modyfikowanie planu kont;
  • dekretowanie i wprowadzanie danych do systemu księgowego;
  • sporządzanie deklaracji podatkowych i ZUS;
  • nadzorowanie płatności (wystawianie przelewów) wobec banków i innych instytucji finansowych, dostawców i firm usługowych, z serwisów z których korzysta Firma;
  • nadzorowanie wpływów finansowych pod kątem terminów płatności przez klientów;
  • koordynacja działań przypominających klientom o uregulowaniu zaległych płatności, jak również inicjowanie procesu windykacji;
  • przeprowadzanie kontroli kosztów działalności firmy;
  • prowadzenia rachunku kosztów i wyników, zysków i strat;
  • sporządzanie Bilansu -Rachunku zysku i strat, Rachunku Przepływów Pieniężnach -cash-flow, oraz rachunku Zmian w Kapitale Własnym;
  • współpraca z audytorem zewnętrznym w trakcie corocznej kontroli;
  • komunikacja z innymi działami, zwłaszcza z kierownictwem działu sprzedaży, w celu zasygnalizowania problemów finansowych i sugerowanie ich rozwiązania.
  • odpowiedzialność za procedurę potwierdzania sald z kontrahentami, rozliczanie inwentaryzacji aktywów firmy, prowadzenie wszystkich ewidencji księgowych,
  • kalkulacje - przygotowanie propozycji cen wyrobów gotowych i półfabrykatów.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe (ekonomiczne, rachunkowość), certyfikat księgowy,
  • staż pracy minimum 5 lat udokumentowany świadectwami pracy na stanowisku kierowniczym,
  • bardzo dobra znajomość Excela.

Mile widziane

  • znajomość języka angielskiego.

To oferujemy

  • interesującą pracę w prężnie rozwijającej się firmie (branża papiernicza) istniejącej na rynku od 1992 roku, posiadającej ugruntowaną markę i silną pozycję, (pośród wielu nagród i wyróżnień szczególnie cenimy sobie certyfikaty 'Przedsiębiorstwo" FAIR PLAY" i "SOLIDNA FIRMA")
  • bardzo dobre warunki pracy
  • umowę o pracę
  • atrakcyjne wynagrodzenie
  • możliwość rozwoju zawodowego
  • system szkoleń dodatkowych
  • możliwość korzystania z opieki zdrowotnej
  • fundusz socjalny
  • polisę ubezpieczeniową na Zycie-PZU - ubezpieczenie całodobowe Właściciela Firmy

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • dodatkowe świadczenia socjalne

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie w ciągu miesiąca od daty ukazania się ogłoszenia ofert zawierających CV i list motywacyjny z podaniem stanowiska.

Księgowy/Księgowa, Łódź