Prosimy o dopisanie klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)."
Pełną informację odnośnie przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz
Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?
Firma "W.Lewandowski" P.H.U

Księgowy/Księgowa

Firma "W.Lewandowski" P.H.UO firmie

  • Łódź

    Łódź, łódzkie
  • Ważna jeszcze 2 dni
    do: 09 maj 2021
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • organizacja, koordynacja, monitorowanie i nadzór nad wszystkimi księgowymi aspektami działalności firmy;

  • wspieranie kluczowych decyzji dotyczących działalności firmy poprzez dostarczanie Właścicielowi Firmy aktualnej rzetelnej informacji o stanie finansowym firmy,

  • dbanie o zgodne z polityką firmy prowadzenie dokumentacji księgowej;

  • dostosowywanie systemu księgowego firmy do aktualnych wymogów prawnych;

  • stała analiza i ocena aktualnych wyników finansowych firmy w porównaniu z zamierzonymi celami pod kątem np. wielkości i wartości sprzedaży, wpływów od klientów, wyników w poszczególnych państwach, regionach, w których firma działa, wyników w odniesieniu do grup produktów, jak i poszczególnych produktów, kosztów zmiennych i stałych, kosztów nieplanowanych, zmian wartości walut etc.;

  • opracowywanie i modyfikowanie planu kont;

  • dekretowanie i wprowadzanie danych do systemu księgowego;

  • sporządzanie deklaracji podatkowych i ZUS;

  • nadzorowanie płatności (wystawianie przelewów) wobec banków i innych instytucji finansowych, dostawców i firm usługowych, z serwisów z których korzysta Firma;

  • nadzorowanie wpływów finansowych pod kątem terminów płatności przez klientów;

  • koordynacja działań przypominających klientom o uregulowaniu zaległych płatności, jak również inicjowanie procesu windykacji;

  • przeprowadzanie kontroli kosztów działalności firmy;

  • prowadzenia rachunku kosztów i wyników, zysków i strat;

  • sporządzanie Bilansu -Rachunku zysku i strat, Rachunku Przepływów Pieniężnach -cash-flow, oraz rachunku Zmian w Kapitale Własnym;

  • współpraca z audytorem zewnętrznym w trakcie corocznej kontroli;

  • komunikacja z innymi działami, zwłaszcza z kierownictwem działu sprzedaży, w celu zasygnalizowania problemów finansowych i sugerowanie ich rozwiązania.

  • odpowiedzialność za procedurę potwierdzania sald z kontrahentami, rozliczanie inwentaryzacji aktywów firmy, prowadzenie wszystkich ewidencji księgowych,

  • kalkulacje - przygotowanie propozycji cen wyrobów gotowych i półfabrykatów.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe (ekonomiczne, rachunkowość), certyfikat księgowy,

  • staż pracy minimum 5 lat udokumentowany świadectwami pracy na stanowisku kierowniczym,

  • bardzo dobra znajomość Excela.

Mile widziane

  • znajomość języka angielskiego.

To oferujemy

  • interesującą pracę w prężnie rozwijającej się firmie (branża papiernicza) istniejącej na rynku od 1992 roku, posiadającej ugruntowaną markę i silną pozycję, (pośród wielu nagród i wyróżnień szczególnie cenimy sobie certyfikaty 'Przedsiębiorstwo" FAIR PLAY" i "SOLIDNA FIRMA")

  • bardzo dobre warunki pracy

  • umowę o pracę

  • atrakcyjne wynagrodzenie

  • możliwość rozwoju zawodowego

  • system szkoleń dodatkowych

  • możliwość korzystania z opieki zdrowotnej

  • fundusz socjalny

  • polisę ubezpieczeniową na Zycie-PZU - ubezpieczenie całodobowe Właściciela Firmy

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • dodatkowe świadczenia socjalne

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie w ciągu miesiąca od daty ukazania się ogłoszenia ofert zawierających CV i list motywacyjny z podaniem stanowiska.