Ta oferta pracy jest nieaktualna od 9 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

główny księgowy

  • Lublin, lubelskie
  • Kierownik
  • 2019-04-12

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Dla naszego klienta - wiodącego producenta na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego - poszukujemy osoby na stanowisko Głównego Księgowego.

    Nr ref.: /304/04/2019/DP/39229
    Lublin

    oferujemy

    • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
    • atrakcyjne wynagrodzenie + premie miesięczne
    • pracę w międzynarodowym i dynamicznym środowisku
    • pakiet socjalny
    zadania
    • ewidencja zakupu - import spoza UE (dokumenty celne, VAT, dokumenty transportu)
    • rozliczanie kosztów produkcji i planowanie kosztów (pełna ewidencja kosztów na kontach zespołu "4" i "5"), z uwzględnieniem działalności w SSE oraz poza SSE
    • comiesięczne obliczanie wyniku finansowego (wstępnie i ostateczne)
    • opracowanie sprawozdań finansowych, raportów i analiz kosztowych, w tym danych do sprawozdania grupowego dla spółki matki
    • kontrola sald oraz monitoring należności
    • ewidencja i wycena środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, monitorowanie zadań inwestycyjnych
    • przygotowanie i nadzór nad inwentaryzacją
    • współpraca z audytorami finansowymi (audyt księgowy, dane do pakietu grupowego, ceny transferowe)
    • rozliczenie spłat kredytów i pożyczek (w tym walutowych), leasingów, odsetek i gwarancji kredytowych
    • współpraca z bankami w zakresie monitoringu kredytowego
    • rozliczanie przychodów i kosztów z tytułu dotacji z funduszy unijnych
    • raportowanie do GUS

    oczekujemy

    • wykształcenia wyższego kierunkowego (ekonomia, finanse i rachunkowość, itp.)
    • min. 3-letniego doświadczenia pracy na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej
    • znajomości przepisów podatkowych, celno - skarbowych
    • znajomości przepisów VAT i CIT, UoR
    • znajomości języka angielskiego w stopniu komunikatywnym
    • znajomości MS Office, CDN
    • mile widziana znajomość zagadnień z zakresu stref ekonomicznych
    Agencja zatrudnienia – nr wpisu 47