Oferta pracy

Główny Księgowy (M/K)

Wyser - PLO firmie

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło 14 dni temu
  • Kontrakt B2B
  • Pełny etat
  • Kierownik / Koordynator

Wyser jest należącą do GI Group międzynarodową firmą, która zajmuje się wyszukiwaniem i selekcją Kandydatów na stanowiska specjalistyczne oraz kadry kierowniczej średniego i wyższego szczebla. Jesteśmy obecni w Brazylii, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Chinach, Hiszpanii, Indiach, na Litwie, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii i Czarnogórze oraz we Włoszech.

Dla naszego klienta, firmy zajmującej się działalnością produkcyjno-handlową FMCG, poszukujemy

Główny Księgowy (M/K)Numer ref.: 593

Osoba na tym stanowisku będzie zarządzała 3 osobowym zespołem i raportowała bezpośrednio do Dyrektora Finansowego

OPIS STANOWISKA:

  • Odpowiedzialność za nadzor nad sporządzaniem sprawozdań finansowych i cyklicznych rozliczeń księgowo-finansowych
  • Odpowiedzialność za aktualizację planu kont zgodnie z określonymi standardami sprawozdawczymi, wymogami kontrolingu oraz prawem podatkowym
  • Odpowiedzialność za procedurę potwierdzania sald z kontrahentami, rozliczanie inwentaryzacji aktywow firmy, prowadzenie wszystkich ewidencji księgowych
  • Przygotowywanie sprawozdań i raportow na potrzeby zarządu, bankow oraz instytucji zewnętrznych
  • Koordynacja wspołpracy z instytucjami kontrolnymi i audytorskimi
  • Nadzor nad prawidłowym obiegiem dokumentow księgowych
  • Kontaktowanie się i wspołpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP),
  • Nadzor nad prawidłowością rozliczeń podatkowych oraz kontakty z kancelariami podatkowymi
  • Wspołudział we wspołpracy z bankami
  • Wspołudział w przygotowaniu określonych środkow finansowych i w autoryzacji płatności
  • Nadzor nad prawidłowością rozliczeń i kompletnością dokumentow eksportowych ( rozliczenia VAT )
  • Ewentualne wykonywanie powierzonych funkcji w organach określonych społek

WYMAGANIA:

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: finanse, rachunkowość)
  • Doświadczenie w księgowości i ewaluacji kosztow z obszarow produkcji, inwestycji, logistyki i dystrybucji
  • Minimum 4-letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierowniczym, preferowane stanowisko Głownego Księgowego w środowisku dużej, właścicielskiej grupy kapitałowej
  • Znajomość prawa podatkowego, handlowego i ustawy o rachunkowości
  • Umiejętność sporządzania deklaracji: CIT, VAT, PIT oraz sprawozdań GUS i NBP
  • Praktyczna wiedza z zakresu sporządzania rocznych sprawozdań finansowych
  • Znajomość programow księgowych klasy ERP – znajomość Microsoft AX – bardzo ważny atut
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office
  • Systematyczność, dokładność i dobra organizacja pracy
  • Odpowiedzialność, samodzielność, sumienność i terminowość
  • Umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Wysokie umiejętności interpersonalne i proaktywność w działaniu
  • Gotowość do systematycznej aktualizacji wiedzy

OFERUJEMY:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie na zasadach B2B
  • Możliwość pracy 70% w biurze – 30% zdalnie
  • Samochod służbowy

Ogłoszenie archiwalne