Główny Księgowy (M/K)

  • Warszawa, mazowieckie
  • Kierownik
  • 31.10.2018
  • Ważna jeszcze 12 dni (do 30.11.2018)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Miejsce pracy: Warszawa

    Nasze benefity
    Otwarty i pozytywny zespół profesjonalistów
    Biuro przy Metrze Rondo Daszyńskiego
    Godziny dla rodziny
    Prywatna opieka medyczna
    Karta Multisport

    Kluby sportowe: górski, rowerowy i żeglarski
    Owocowe wtorki
    Gry i konkursy z nagrodami dla pracowników
    Zniżka na produkty Wolters Kluwer Polska
    Stabilne zatrudnienie oraz możliwość rozwoju

    Misją Głównego Księgowego (M/K) jest organizowanie i nadzorowanie pracy działu księgowego Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. w celu zapewnienia prowadzenia ksiąg rachunkowych w sposób umożliwiający rzetelne przedstawienie sytuacji majątkowej i finansowej firmy. Główny Księgowy współpracować będzie bezpośrednio z Zarządem (raportując do Dyrektora Finansowego), jak również ze wszystkimi komórkami organizacyjnymi firmy. Cele postawione przed Głównym Księgowym będą wymagały działań indywidualnych, jak i efektywnego zarządzania podległym zespołem. Stanowisko daje możliwość pracy i rozwoju w Polsce oraz na szczeblu międzynarodowym w związku z usytuowaniem spółki w globalnych strukturach korporacyjnych Wolters Kluwer.

     Zakres obowiązków:

    • Organizowanie i kierowanie pracą działu księgowego;
    • Współ-ustalanie polityki bilansowej firmy;
    • Rzetelne prowadzenie ksiąg rachunkowych;
    • Sporządzanie sprawozdawczości statystycznej i do NBP;
    • Kalkulacja zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych;
    • Autoryzacja przelewów bankowych oraz bezpośrednia współpraca z bankiem;
    • Nadzór nad analizą zapisów na kontach księgowych;
    • Sporządzanie sprawozdania finansowego;
    • Dbałość o właściwy obieg dokumentów księgowych w firmie;
    • Bezpośrednie raportowanie do Dyrektora Finansowego;
    • Zarządzanie podległymi pracownikami działu księgowego;
    • Wsparcie merytoryczne pracowników działu księgowego, a także klientów wewnętrznych;
    • Współpraca z audytorami zewnętrznymi oraz audytorem wewnętrznym i prawnikiem firmy;
    • Współpraca z urzędami statystycznymi;
    • Współpraca ze wszystkimi komórkami organizacyjnymi Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

    Wymagania:

    • Minimum 5-letnie doświadczenie na stanowisku głównego księgowego, doświadczenie w rozliczaniu podmiotów zagranicznych będzie dodatkowym atutem;
    • Wykształcenie wyższe o profilu ekonomicznym lub finansowo-księgowym;
    • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
    • Doświadczenie zawodowe w międzynarodowej firmie będzie mile widziane;
    • Mile widziane doświadczenie w branży IT/branży medialnej;
    • Pełna znajomość przepisów z zakresu ustawy o rachunkowości i prawa podatkowego;
    • Znajomość Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (szczególnie ważny MSSF 15) oraz pełna znajomość bieżących zmian
    • Znajomość zasad rozliczania kosztów autorskich
    • Umiejętność pracy z komputerem w zakresie środowiska Windows, pakietu MS Office (w szczególności Excel) i programów księgowych – mile widziana znajomość SAP;
    • Rozwinięte umiejętności interpersonalne w ramach zarządzania podległym zespołem;
    • Bardzo dobra organizacja pracy;
    • Odpowiedzialność i skrupulatność.

     Oferujemy:

    • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę lub w oparciu o własną działalność gospodarczą;
    • Znaczącą pracę i możliwość rozwoju zawodowego w międzynarodowym środowisku;
    • Szeroki zakres szkoleń, również certyfikowanych;
    • Wewnętrzny program mentoringowy;
    • Bogaty pakiet benefitów pozapłacowych:
      - Bezpłatna prywatna opieka medyczna z możliwością udziału innych członków rodziny lub partnera,
      - Dofinansowanie do karty Multisport,
      - Darmowy dostęp do elektronicznych produktów Wolters Kluwer,
      - Zniżki na publikacje wydawnictwa Wolters Kluwer,
      - Liczne wydarzenia integracyjne;
    • System nagród za polecenie do pracy innych pracowników;
    • Nowoczesne biuro w atrakcyjnej lokalizacji – Metro Rondo Daszyńskiego.