Ta oferta pracy jest nieaktualna od 42 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Główny Księgowy

  • mazowieckie
  • Kierownik
  • 6 - 8 tys. zł brutto
  • 12.03.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top

    INSTYTUCJA KULTURY poszukuje osoby na stanowisko:

    Wynagrodzenie: 6 - 8 tys. zł

    Opis stanowiska:

    • Prowadzenie rachunkowości instytucji zgodnie z obowiązującymi przepisami.
    • Wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi z rachunku instytucji kultury,
    • Sporządzanie planu finansowego i sprawozdań z jego wykonania oraz bieżące dokonywanie korekt,
    • Przygotowywanie projektów budżetu instytucji kultury oraz harmonogramu wydatków,
    • Sporządzanie bilansu, prowadzenie sprawozdawczości budżetowej i podatkowej instytucji.
    • Nadzorowanie i realizacja umów cywilnoprawnych i prowadzenie ich obsługi księgowej.
    • Zapewnienie prawidłowości rozliczeń w tym m.in. dotacji podmiotowej oraz celowych, rozliczenia projektów UE,
    • Nadzorowanie sprawozdań finansowych do ZUS i US oraz innych sprawozdań wymaganych odrębnymi przepisami
    • Opracowywanie projektów przepisów wewnętrznych wydawanych przez Dyrektora, dotyczących prowadzenia rachunkowości, a w szczególności: zakładowego planu kont, obiegu dokumentów, zasad przeprowadzania i rozliczania inwentaryzacji środków trwałych.

    Wymagania :

    • Spełniać wymagania zgodne z art. 54 ustawy o finansach publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2009 r. nr 157, poz. 1240 z późn. zm.),
    • Umiejętność obsługi programu finansowo-księgowego Symfonia i pakietu MS Office,
    • Znajomość gospodarki finansowej instytucji kultury, dyscypliny finansów publicznych,
    • Znajomość ustaw: o rachunkowości, o finansach publicznych, prawo zamówień publicznych, o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej,
    • Doświadczenie w rozliczaniu dotacji, projektów unijnych i ministerialnych,
    • Umiejętność planowania i dobrej organizacji czasu pracy, zaangażowania w powierzone obowiązki.

    Oferujemy:

    • Pracę w ciekawej, prężnie rozwijającej się instytucji kultury,
    • Możliwość zdobycia nowych doświadczeń,
    • Szkolenia i możliwość rozwoju zawodowego,
    • Przyjazną atmosferę.

    Wymagane dokumenty: CV, list motywacyjny.

    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

    Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

    Prosimy o zamieszczanie klauzuli: „ Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z 29.08.1997 o ochronie danych osobowych, Dz. Ust. Nr 133, poz. 883).”

    Na tym etapie rekrutacji pracodawca chce pozostać anonimowy. Dowiedz się więcej