Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Główny księgowy

Wigropol Sp. z o.o.

5 0009 000 brutto / mies.
  • Polkowice

    Polkowice, dolnośląskie
  • ogłoszenie wygasło 5 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca stacjonarna

Twój zakres obowiązków

  • zarządzanie działem księgowości w zakresie organizacyjnym i merytorycznym.;

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych spółki;

  • nadzór nad finansami i księgowością;

  • planowanie i kontrola działalności firmy zgodnie z zasadami rachunkowości i przepisami podatkowymi;

  • sporządzanie sprawozdań finansowych (bilans, rachunek zysków i strat, cash-flow i in-nych);

  • sporządzanie miesięcznych deklaracji podatkowych (określonych w przepisach dotyczą-cych jednostki) i statystycznych;

  • sporządzanie raportów okresowych dla zarządu spółki oraz budżetu i czuwanie nad jego odchyleniami;

  • współpraca z bankami, urzędami skarbowymi, ZUS;

  • analizowanie kosztów działalności firmy oraz optymalizacja rozwiązań księgowych;

  • kontrola prawidłowości regulowania należności i zobowiązań;

  • sporządzanie deklaracji podatkowych (PIT, CIT, VAT, VAT-UE);

  • kontrola przeprowadzanych inwentaryzacji materiałów, półfabrykatów oraz wyrobów go-towych;

  • współpraca z zewnętrznymi instytucjami, audytorami, organami podatkowymi i bankami;

  • współpraca z kontrahentami, szczególnie w sprawach płatności za zobowiązania oraz czu-wanie nad windykacją należności;

  • uczestnictwo w specjalistycznych szkoleniach z zakresu prawa bilansowego, podatkowego itp.;

  • prawidłowe utrzymanie, przechowywanie i archiwizacja dokumentacji księgowej;

  • optymalizacja procesów księgowych.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe z zakresu finansów, ekonomii lub rachunkowości;

  • minimum 5-letnie doświadczenie na stanowisku głównego księgowego bądź zastępcy głównego księgowego w firmie produkcyjno-usługowej;

  • doskonała organizacja pracy, samodzielność, odpowiedzialność, kreatywność;

  • chęć podnoszenia kwalifikacji;

  • dobra znajomość systemu księgowego INSERT GT;

  • umiejętność pracy w zespole;

  • komunikatywność.

To oferujemy

  • pracę w wymiarze pełnego etatu;

  • atrakcyjne wynagrodzenie;

  • możliwość dalszego rozwoju i awansu zawodowego;

  • narzędzia niezbędne do pracy;

  • pracę w firmie stabilnej i nastawionej na sukces.

WIGROPOL Sp. z o. o. to prężnie rozwijająca się firma działająca na obszarze Polski południo-zachodniej oraz w zakładach górniczych KGHM Polska Miedź S.A. Jako przedstawiciel handlowy

i serwisowy m.in. LiuGong Dressta Machinery, MERLO, CUMMINS Polska, ATMOS, i inni, zajmujemy się produkcją, sprzedażą oraz szeroko pojętym serwisem maszyn górniczych i budow-lanych.

Więcej informacji o firmie : www.wigropol.com

Przewiń do profilu firmy