Ta oferta pracy jest nieaktualna od 150 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Główny Księgowy

  • Poznań, wielkopolskie
  • Specjalista
  • 18.01.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Iltrans Transport, firma działająca na rynku TLS, poszukuje pracownika na stanowisko:

    GŁÓWNY KSIĘGOWY
    Miejsce pracy: Poznań

    Opis stanowiska:

    • sporządzanie rocznych i okresowych sprawozdań finansowych według polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości;
    • prowadzenie ksiąg rachunkowych;
    • kontaktowanie się i współpraca z instytucjami zewnętrznymi;
    • przygotowywanie sprawozdań podatkowych i doradztwo w kwestiach podatkowych w firmie;
    • przygotowywanie i analiza przepływów finansowych;
    • księgowanie listy płac – kontrola rozliczeń publiczno-prawnych;
    • analizowanie kosztów działalności firmy oraz optymalizacja rozwiązań księgowych;
    • kontrola prawidłowości regulowania należności i zobowiązań;
    • inicjowanie działań, które mogą mieć wpływ na poprawę sytuacji płatniczej Spółki;
    • raportowanie do Zarządu spółki;
    • bieżące monitorowanie zmian w przepisach.

    Wymagania:

    • wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, rachunkowość);
    • co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe, w tym min. 2-letnie na z-ca Głównego Księgowego;
    • bardzo dobra teoretyczna i praktyczna znajomość bieżących przepisów podatkowych, Ustawy o Rachunkowości, MSR oraz MSSF;
    • dobra praktyczna znajomość języka niemieckiego/ angielskiego;
    • bardzo dobra znajomość środowiska MS Office (w szczególności Excel) oraz programu Access;
    • znajomość systemu Symfonia;
    • samodzielność i odpowiedzialność;
    • dokładność, systematyczność, terminowość i doskonała organizacja pracy własnej i zespołu.
    Oferujemy:
    • możliwość kreowania własnych rozwiązań i samodzielność w działaniu, realny wpływ na tworzenie strategii finansowej spółki;
    • pracę w prężnie rozwijającej się firmie o ugruntowanej pozycji na rynku;
    • atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kwalifikacji i doświadczenia.

    Osoby zainteresowane w/w stanowiskiem pracy prosimy o przesłanie
    swojego CV klikając w przycisk aplikowania.