Politan Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A.

Główny Księgowy

Politan Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A.O firmie

  • 3 Maja 30, Rybnik
    Rybnik, śląskie
  • Ważna jeszcze 9 dni
    do: 19 maj 2021
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

3 Maja 30

Rybnik

Twój zakres obowiązków

  • budowa, rozwój i zarządzanie działem księgowości

  • prowadzenie polityki zabezpieczającej środki finansowe Spółki

  • sporządzanie kwartalnych wyników Spółki oraz rocznych sprawozdań finansowych

  • opracowanie planu kont zgodnie z określonymi standardami sprawozdawczymi, wymogami kontrolingu oraz prawem podatkowym

  • rozliczanie inwentaryzacji aktywów firmy, nadzór nad prowadzeniem ewidencji księgowych

  • przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych

  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych

  • kontaktowanie się i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, NBP, GUS)

  • nadzór nad prawidłowością i terminowością rozliczeń podatkowych

  • księgowanie i analiza dokumentów gospodarki magazynowej

  • księgowanie rozliczeń technicznego kosztu wytworzenia

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe (rachunkowość)

  • minimum 2 lata doświadczenia na stanowisku Głównego Księgowego

  • praktyczna znajomość zasad rachunkowości

  • bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych

  • wysokie kompetencje komunikacyjne i kierownicze

  • umiejętność zarządzania zespołem

  • wysoko rozwinięte umiejętności analityczne oraz logicznego myślenia

  • umiejętności długofalowego planowania oraz przewidywania konsekwencji podjętych decyzji

To oferujemy

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

  • realizacja nowych wyzwań i rozwój zawodowy

  • benefity pozapłacowe (min. elastyczny czas pracy (8/10 - 16/18), dofinansowania do ubezpieczenia na życie, prywatna opieka medyczna i karta MultiSport)

  • partnerska atmosfera pracy w zespole profesjonalistów

  • pakiet szkoleń adaptacyjnych oraz niezbędne narzędzia do realizacji wyznaczonych celów

Politan to polski producent oraz dostawca kompleksowych rozwiązań, które stanowią odpowiedź na problemy napotykane podczas prowadzenia gospodarstwa domowego.

Swoją strategię biznesową opieramy na dwóch filarach: sprzedaży produktów naszych marek, skierowanych do konsumenta oraz produkcji rozwiązań dla sektora B2B w zakresie konfekcjonowania oraz tworzenia indywidualnej technologii. Rozwój naszego przedsiębiorstwa ściśle powiązany jest z innowacyjnością, co przejawia się między innymi w proponowanych rozwiązaniach biznesowych oraz powstawaniu opatentowanych produktów. Więcej informacji na www.politan.pl.

Przewiń do profilu firmy