Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Główny Księgowy

Grupa Azoty Polskie Konsorcjum ChemiczneO firmie

  • Tarnów

    Tarnów, małopolskie
  • Ogłoszenie wygasło 18 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)

Twój zakres obowiązków

  • realizacja strategii finansowej firmy,

  • nadzór nad prawidłowością ewidencji w księgach Spółki,

  • sporządzanie (skonsolidowanych) sprawozdań finansowych oraz raportów,

  • współpraca z podmiotami uprawnionymi do badania sprawozdań finansowych,

  • analiza możliwości i korzyści z inwestycji,

  • kontrola i nadzór w zakresie prawidłowego ustalania, deklarowania i regulowania podatków, opłat administracyjnych i sądowych, składek ubezpieczeniowych oraz innych zobowiązań publiczno-prawnych,

  • nadzór i kontrola nad prawidłowością rozliczeń finansowych z kontrahentami, pracownikami, bankami, ubezpieczycielami, itp.

  • optymalizowanie struktury kosztów i poziomu majątku obrotowego,

  • ocena projektów inwestycyjnych oraz ich optymalizowanie,

  • odpowiedzialność za płynność finansową, zabezpieczenie ryzyka kursowego oraz stóp procentowych,

  • kontakty i współpraca z organami podatkowymi, audytorami, bankami, firmami ubezpieczeniowymi oraz inwestorami,

  • monitorowanie zmian przepisów z zakresu rachunkowości i podatków oraz właściwe ich stosowanie,

  • wprowadzanie modyfikacji i usprawnień procesów księgowych, opracowywanie regulaminów

  • i instrukcji w tym zakresie.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe z zakresu rachunkowości/finansów,

  • minimum 5 lat doświadczenia na stanowisku Głównego Księgowego,

  • biegła znajomość ustawy o rachunkowości oraz polskich standardów rachunkowości i przepisów podatkowych oraz innych niezbędnych regulacji,

  • biegła znajomość programu SAP,

  • bardzo dobra znajomość MS Office, szczególnie arkusza kalkulacyjnego Excel,

  • umiejętność czytelnego i zrozumiałego sposobu raportowania i prezentowania danych,

  • wysoko rozwinięte zdolności analityczne,

  • umiejętność pracy pod presją czasu i nieprzekraczalnych terminów,

  • bardzo dobra organizacja pracy, inicjatywa i zaangażowanie,

  • nastawienie na samodzielne rozwiazywanie problemów,

  • znajomość obszarów analizy finansowej przedsiębiorstwa, analizy opłacalności przedsięwzięć inwestycyjnych,

  • komunikatywna znajomość języka angielskiego lub niemieckiego.

Mile widziane

  • znajomość nowoczesnych programów wspomagających realizację inwestycji.

To oferujemy

  • ciekawą i pełną wyzwań pracę dla Grupy Kapitałowej Grupy Azoty S.A.,

  • samodzielne stanowisko pracy z możliwością wdrażania własnych pomysłów i inicjatyw,

  • stabilne zatrudnienie,

  • przyjazną atmosferę w pracy,

  • niezbędne narzędzia do realizacji postawionych celów,

  • atrakcyjny pakiet medyczny dla Pracownika i członków rodziny,

  • rozwinięty pakiet socjalny w tym: dopłaty do wypoczynku, imprez kulturalnych, sportowych, pożyczki z Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej na korzystnych warunkach i inne.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • spotkania integracyjne

  • służbowy samochód do użytku prywatnego

  • program emerytalny

  • preferencyjne pożyczki

  • brak dress code’u

  • kawa / herbata

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie usług turystycznych

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • dofinansowanie wypoczynku

  • możliwość uzyskania uprawnień

Grupa Azoty Polskie Konsorcjum Chemiczne

Spółka działająca w obszarze wielobranżowych usług projektowych związanych z pełną obsługą projektową procesów inwestycyjnych w przemyśle chemicznym, energetycznym, petrochemicznym oraz w obszarze tematów wykonawczo–realizacyjnych, związanych ze świadczonymi usługami kompletacji dostaw i realizacji inwestycji „pod klucz”.

Przewiń do profilu firmy