Logo Pracuj.pl

Główny Księgowy

Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe Sp. z o.o. Sp. k.O firmie

  • Trzebnica
    Trzebnica, dolnośląskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • kierownik / koordynator

Twój zakres obowiązków

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z Ustawą o rachunkowości oraz aktualnymi przepisami;
  • prowadzenie rozliczeń z ZUS i US, sporządzanie deklaracji podatkowych wymaganych przepisami prawa podatkowego (CIT, PIT, VAT i inne);
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem, kompletowaniem, przechowywaniem i archiwizacją dokumentów księgowych;
  • monitorowanie zmian w zakresie przepisów ustawy o rachunkowości oraz ustaw podatkowych i ustaw ZUS;
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi i sporządzanie sprawozdań (US,ZUS,GUS i inne);
  • kontakty i współpraca z audytorem, bankiem, firmą ubezpieczeniową;
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych, WNiP, rozliczanie księgowe leasingów, doradztwo z zakresu księgowości i prawa podatkowego;
  • merytoryczne wsparcie pracowników w zakresie księgowości oraz przepisów podatkowych;
  • inicjowanie działań w zakresie optymalizacji procesów księgowych i organizacyjnych działu;
  • sporządzanie sprawozdań finansowych i raportów na potrzeby sprawozdawczości finansowej, raportowania wewnętrznego Spółek.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne – Finanse i Rachunkowość, Ekonomia;
  • kilkuletnie doświadczenie na stanowisku głównej księgowej/głównego księgowego;
  • znajomość systemów klasy ERP (CDN Optima);
  • bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych, ustawy o rachunkowości etc. o systemie ubezpieczeń społecznych oraz pozostałych przepisów niezbędnych do realizacji obowiązków;
  • dyspozycyjność, komunikatywność oraz wysoka kultura osobista, odpowiedzialność za realizację powierzonych zadań, rzetelność i terminowość w działaniu;
  • umiejętność pracy w zespole;
  • praktyczna znajomość pakietu MS Office, w szczególności EXCEL.

To oferujemy

  • stabilne zatrudnienie na umowę o pracę w pełnym wymiarze czasowym;
  • wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności (od 10.000.-zł brutto);
  • pracę w firmie z ugruntowaną pozycją;
  • możliwość stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych poprzez udział w szkoleniach.

Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe Sp. z o.o. Sp. k.

Firma Plast - Met Systemy Ogrodzeniowe w Trzebnicy istniejąca od 1988 roku, specjalizująca się w produkcji ogrodzeń frontowych, przemysłowych, lamp LED oraz modułów Smart Fence poszukuje kandydatki/ kandydata na stanowisko : Główny Księgowy.

Główny Księgowy, Trzebnica