Logo Pracuj.pl

Główny/Samodzielny Księgowy (k/m)

Adecco Poland Sp. z o.o.O firmie

  • Kraków
    Kraków, małopolskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca stacjonarna
  • rekrutacja zdalna
  • Запрошуємо працівників з України
  • Робота для іноземців
    без польської
Запрошуємо працівників з України
Роботодавець відкритий для працевлаштування громадян України

Rekrutujemy dla

Nasz klient jest jedną z największych firm w Kongo, które zajmują się technologiami telekomunikacyjnymi. Firma ta zatrudnia pracowników z wiedzą i doświadczeniem, aby jak najsprawniej realizować zamówienia ze strony klientów.

Ogłoszenie dotyczy pracy stałej. Adecco Poland Sp. z o.o. jest Agencją Zatrudnienia nr 364.

Twój zakres obowiązków

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych,
  • kontrolę prawidłowości operacji gospodarczych celem prawidłowego ujęcia w ewidencji,
  • kontrolowanie, koordynowanie oraz wsparcie pracy zespołu księgowego,
  • sporządzanie sprawozdań wewnętrznych miesięcznych, kwartalnych i rocznych,
  • wsparcie w przygotowywaniu sprawozdań/analiz rachunkowości zarządczej,
  • tworzenie wewnętrznych procedur i analiz w obszarze księgowości, usprawnianie procesów w finansach,
  • prowadzenie projektów wewnętrznych mających na cele usprawnienie procesów i procedur wewnątrz działu księgowości,
  • sporządzanie deklaracji VAT, CIT, PCC,
  • całokształt spraw księgowych i podatkowych firmy,
  • wsparcie innych zespołów w zakresie dostarczania wymaganych informacji w obszarze rachunkowości,
  • przygotowywanie sprawozdań na potrzeby banków i instytucji zewnętrznych,
  • formalno-rachunkowa kontrola dokumentów księgowych,
  • nadzór nad obiegiem dokumentów księgowych, uzgadnianie sald kont w ramach okresowego zamknięcia ksiąg,
  • nadzór nad archiwizacją dokumentów księgowych.

Wymagania pracodawcy

  • wykształcenie wyższe, mile widziane kierunkowe - finanse, rachunkowość, ekonomia,
  • min. 5-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku, mile widziane w międzynarodowej firmie,
  • znajomość zasad rachunkowości finansowej i zarządczej,
  • znajomość zasad konsolidacji sprawozdań finansowych,
  • bardzo dobrą znajomość przepisów prawa podatkowego (OCHADA),
  • co najmniej dobrą znajomość języka francuskiego,
  • bardzo dobrą znajomość pakietu MS Office, w szczególności MS Excel,
  • ugruntowana wiedza z zakresu rachunkowości oraz prawa podatkowego,
  • doświadczenie w samodzielnej obsłudze spółek z o.o. oraz S.A. ,
  • znajomość kadr i płac,
  • doskonałą organizację pracy, samodzielność w działaniu, systematyczność, zaangażowanie, skrupulatność, terminowość,
  • doskonałe umiejętności organizacyjne,
  • zdolności analitycznego myślenia oraz proaktywnego rozwiązywania problemów,
  • umiejętności budowania relacji w zespole oraz z partnerami biznesowymi,
  • elastyczność w działaniu oraz umiejętność pracy w sytuacjach presji czasowej.

Pracodawca oferuje

  • stabilne zatrudnienie w ramach kongijskiej umowy o pracę (min. 12 miesięcy)
  • atrakcyjne wynagrodzenie
  • możliwość uczestniczenia w rozwoju prężnie rozwijającego się przedsiębiorstwa
  • pracę w zgranym zespole
  • opiekę zdrowotną i płatne urlopy
  • zakwaterowanie zapewnione przez pracodawcę w pobliżu miejsca pracy (pokoje jednoosobowe z dostępem do Internetu)
  • zapewniona wiza pracownicza, oraz opłacone bilety lotnicze w obie strony
  • dostępny kierowca, który wozi do miejsca pracy i w czasie wolnym

Adecco Poland Sp. z o.o.

The world's leading workforce solutions company, offering temporary staffing, permanent placement and outsourcing across all sectors.

Aktualne oferty pracodawcy
PPD/07/2021/SO

Główny/Samodzielny Księgowy (k/m), Kraków