Główny Specjalista BHP - Samodzielny Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Klient Pracuj.plO firmie

  • łódzkie

  • Ogłoszenie wygasło 11 dni temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)

Główny Specjalista BHP - Samodzielny Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Zakres obowiązków:

  • Realizowanie obowiązków służby BHP wynikających z ustawy o służbie bezpieczeństwa i higieny pracy
  • Nadzorowanie i kontrolowanie polityki firmy w zakresie BHP oraz ochrony środowiska zgodnie z wymaganiami polskiego prawa oraz wewnętrznymi regulacjami firmy
  • Identyfikowanie i ocenianie istniejących i potencjalnych zagrożeń dla operacyjnej działalności firmy wynikających z wpływu na środowisko oraz ryzyka dla zdrowia i bezpieczeństwa
  • Opracowywanie i wdrażanie uzgodnionych systemów, programów, procedur i rozwiązań w zakresie zarządzania środowiskowego oraz bezpieczeństwa i higieny pracy
  • Analiza zagrożeń na stanowiskach pracy z uwzględnieniem aspektów ergonomii w celu optymalnego i bezpiecznego wykonywania zadań
  • Koordynowanie działań w zakresie BHP w zakładzie i prowadzenie okresowej kontroli w celu weryfikacji ich zgodności z założeniami i postępów w realizacji
  • Przeprowadzanie regularnych inspekcji w miejscu pracy w celu zidentyfikowania obszarów wymagających poprawy i zapewnienia, że ​​uzgodnione działania naprawcze są w pełni wdrażane na czas
  • Nadzór nad gospodarką odpadami na terenie Zakładu, w tym współpraca z firmami zewnętrznymi w zakresie transportu odpadów, oraz gospodarką wodno-ściekową Zakładu, w tym współpraca ze służbami technicznymi w celu zapewnienia należytego stanu techniczno-sanitarnego urządzeń służących do oczyszczania ścieków
  • Organizowanie i prowadzenie szkoleń wstępnych BHP oraz ochrony środowiska, w celu budowania świadomości pracowników
  • Przygotowywanie wniosków, operatów, decyzji i innej dokumentacji określonej prawem ochrony środowiska
  • Prowadzenie wymaganych ewidencji i rejestrów, przygotowywanie kompleksowej dokumentacji z zakresu bhp i ochr. środowiska
  • Reprezentowanie Zakładu w trakcie kontroli organów Państwowych (Państwowa Inspekcja Pracy, Inspekcja Sanitarna, WIOŚ)

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe o specjalności "bezpieczeństwo i higiena pracy" lub ukończone studia podyplomowe w zakresie bhp
  • Co najmniej 3 letni staż pracy w służbie bhp w zakładzie produkcyjnym (preferowane w branży farmaceutycznej)
  • Umiejętność praktycznej interpretacji wymagań prawnych w zakresie bhp i ochr. środowiska
  • Znajomość wymagań systemów zarządzania bhp i ochr. środowiska (ISO 14001/ISO18001/EMAS)
  • Doświadczenie w sporządzaniu sprawozdań/raportów środowiskowych
  • Znajomość języka angielskiego poziomie umożliwiającym swobodną komunikację
  • Umiejętności komunikacyjne i współpracy w zespole (również na poziomie międzynarodowym)
  • Biegła obsługa komputera (pakiet MS Office)

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie
  • Pakiet socjalny (opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, dofinansowanie posiłków)
  • Ciekawą pracę w środowisku międzynarodowej firmy produkcyjnej
  • Możliwość rozwoju i doskonalenia zawodowego
  • Możliwość wdrażania własnych pomysłów
  • Dobrą atmosferę pracy
Grupa Pracuj Sp. z o.o. jest agencją zatrudnienia nr 12252.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy