Oferta pracy

Główny Specjalista ds. Bezpieczeństwa IT

Sąd Apelacyjny we WrocławiuO firmie

  • Wrocław, dolnośląskie

  • Ogłoszenie wygasło 23 dni temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista

Na podstawie art. 31a § 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 27 lipca 2001r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (j.t. Dz.U. z 2019r., poz. 52 z późn.zm.) oraz na podstawie § 2 i 4 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 17 stycznia 2008r. w sprawie szczegółowego trybu i sposobu przeprowadzania konkursów na staż urzędniczy w sądzie i prokuraturze (j.t. Dz. U. z 2014r., poz. 400) w zw. z art. 3 „b" ustawy z dnia 18 grudnia 1998r. o pracownikach sądów i prokuratury (j.t. Dz.U. z 2018r., poz. 577)

Dyrektor Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu

ogłasza konkurs na stanowisko

głównego specjalisty ds. bezpieczeństwa IT
w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu

Liczba wolnych stanowisk pracy:   1 - w pełnym wymiarze etatu.

Opis stanowiska:

  • opracowywanie, rozwój i aktualizacja polityk i procedur systemu zarządzaniem bezpieczeństwem informacji w zakresie IT;
  • opracowywanie rekomendacji i udział w tworzeniu standardów bezpieczeństwa, w tym konfiguracji w zakresie zabezpieczeń systemów;
  • inicjowanie i wdrażanie procesów ciągłego doskonalenia i dostosowywania infrastruktury oraz usług IT do zmieniających się potrzeb organizacji;
  • współpraca w analizie wykrytych zagrożeń i obsłudze incydentów bezpieczeństwa;
  • opiniowanie wdrażanych rozwiązań i usług w zakresie bezpieczeństwa oraz zgodności z wymaganiami prawnymi i organizacyjnymi;
  • rozwijanie systemu monitoringu bezpieczeństwa;
  • współpraca przy rozwoju narzędzi badania podatności;
  • prowadzenie wewnętrznych audytów bezpieczeństwa oraz asysta w zewnętrznych audytach bezpieczeństwa,
  • współpraca z kadrą IT;
  • dokumentowanie wyników pracy;
  • proponowanie działań optymalizacyjnych

Wymaganie niezbędne:

  • wykształcenie wyższe na poziomie studiów drugiego stopnia;
  • minimum 2 (dwa) lata doświadczenia pracy na stanowiskach związanych z IT, bezpieczeństwem IT, zarządzaniem ryzykiem lub audytem;
  • umiejętność samodzielnego, kreatywnego rozwiązywania problemów;
  • umiejętność posługiwania się i rozumienia pojęć z zakresu IT oraz bezpieczeństwa IT;
  • znajomość:
  1. systemów klasy SIEM,
  2. systemów monitorowania sieci,
  3. metod zapobiegania zagrożeniom i atakom sieciowym,
  4. systemów klasy FW, IPS/IDS, WAF, Anti-DDoS, WEB filtering, NAC, EDR, AV,
  5. umiejętności tworzenia scenariuszy oraz korelacji zdarzeń bezpieczeństwa,
  6. aktywność i inicjatywa do wprowadzania usprawnień w zakresie wykonywanych obowiązków,
  • komunikatywność, umiejętność pracy z inżynierami i administratorami systemów oraz pracy w zespole;
  • dyspozycyjność;
  • zdolności analityczne;
  • rzetelność i komunikatywność;
  • chęć do nauki i podnoszenia kwalifikacji;
  • umiejętność pracy pod presją czasu;
  • znajomość języka angielskiego na poziomie rozumienia dokumentacji technicznej;
  • obywatelstwo polskie, pełna zdolność do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych;
  • nieposzlakowana opinia;
  • wysoka kultura osobista;
  • niekaralność za przestępstwa lub przestępstwo skarbowe;
  • nie jest prowadzone przeciwko kandydatowi postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe;
  • kandydat posiada stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na określonym stanowisku;
  • nie toczy się przeciwko kandydatowi postępowanie karne lub dyscyplinarne;
  • brak formalnych przeszkód do uzyskania poświadczenia bezpieczeństwa, o którym mowa w ustawie o ochronie informacji niejawnych z dnia 5 sierpnia 2010 r. (Dz. U. Nr 182, poz. 1228);

Informacje o konkursie oraz wymagane dokumenty niezbędne przy rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu

Wymagania dodatkowe:

  • umiejętność monitorowania pracy kilkuosobowego zespołu inżynierów systemowych/administratorów aplikacji/administratorów sieci;
  • znajomość rozwiązań wspierających monitorowanie bezpieczeństwa;
  • znajomość standardów audytu IT;
  • znajomość norm ISO/IEC dot. bezpieczeństwa informacji (w szczególności z rodziny ISO 27000)
  • znajomość ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1369)
  • znajomość Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (tj. Dz.U. z 2017 r. poz. 2247)
  • znajomość Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1);
  • znajomość ustawy z dnia 14 grudnia 2018 r.  o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości (Dz.U. z 2019 r. poz. 125)
  • znajomość ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. - Prawo o ustroju sądów powszechnych (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 365 ze zm.);
  • Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 czerwca 2019 r. - Regulamin urzędowania sądów powszechnych (Dz.U. z 2019 r. poz. 1141).

Oferujemy:

  • stabilność zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę;
  • pracę w młodym, dynamicznym zespole;
  • udział w ciekawych projektach informatycznych, w tym projektach ogólnokrajowych i międzynarodowych;
  • dostęp do bieżących informacji o najnowszych trendach i przypadkach naruszania bezpieczeństwa IT;
  • możliwość współpracy z doświadczonymi podmiotami z branży bezpieczeństwa IT;
  • możliwość doskonalenia swoich umiejętności, poszerzania kompetencji i nabycia unikalnego doświadczenia;
  • rozwój zawodowy poprzez udział w szkoleniach i konferencjach z zakresu bezpieczeństwa IT.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy