Oferta pracy

Główny Specjalista ds. BHP /P.poż / Ochrony Środowiska

WEBER HYDRAULIKA SP. Z O.O.O firmie

WEBER HYDRAULIKA SP. Z O.O.

Wyzwolenia 52

Wykroty (pow. bolesławiecki)

Twój zakres obowiązków

optymalizacja procedur i instrukcji w obszarze BHP i ochrony środowiska;

prowadzenie rejestru czynników szkodliwych i innej dokumentacji systemowej BHP, w t badania środowiska pracy;

zarządzanie dokumentacją związaną z pomiarami i decyzjami urzędowymi w zakresie gospodarki odpadami, gospodarki ściekami, emisji do atmosfery;

przygotowania sprawozdań GUS, CRO, KOBIZE, Urząd Marszałkowski;

prowadzenie kontroli warunków pracy oraz przestrzegania zasad i przepisów BHP,

bieżące informowanie pracodawcy o zagrożeniach potencjalnie wypadkowych z wnioskami zmierzającymi do ich usunięcia;

szkolenie pracowników zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie zagadnień BHP, ochrony środowiska i PPOŻ;

przeprowadzanie audytów wewnętrznych;

współpraca z zewnętrznymi instytucjami kontroli (PIP, PIS, PSP, WIOŚ);

udział w ocenie założeń pod względem BHP inwestycji, urządzeń oraz procesów technologicznych;

ocena ryzyka zawodowego i sporządzanie instrukcji BHP i ochrony środowiska,

badanie przyczyn wypadków przy pracy, prowadzenie dokumentacji powypadkowej oraz wdrażanie działań zapobiegawczych;

naliczanie opłat związanych z ochroną środowiska i sporządzanie raportów środowiskowych dla uprawnionych instytucji;

wdrażanie zmian w regulacjach prawnych związanych z ochroną środowiska i BHP

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe o specjalności „bezpieczeństwo i higiena pracy” lub studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz co najmniej 2-letni staż pracy w służbie BHP (lub wykształcenie wyższe i co najmniej 6-letni staż pracy w służbie BHP)

  • doświadczenie w międzynarodowej firmie produkcyjnej

  • praktyczna znajomość Ms Office, szczególnie Ms Excel, PowerPoint

Mile widziane

- znajomość j. angielskiego lub j. niemieckiego

- aktualne uprawnienia na stanowisku Inspektora ds. p/poż.

- uprawnienia audytora wewnętrznego BHP ISO 14001

- znajomość procedur uzyskiwania decyzji środowiskowych (pozwolenie na wytwarzanie odpadów, zgłoszenie emitorów),

To oferujemy

  • elastyczny czas pracy

  • swobodę w działaniu

  • konkurencyjne wynagrodzenie

  • plan rozwoju zawodowego

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • owoce

  • spotkania integracyjne

  • program emerytalny

  • ryczałt na paliwo

  • brak dress code’u

  • kawa / herbata

  • parking dla pracowników

  • dofinansowanie wypoczynku

  • pakiet relokacyjny

  • świętowanie urodzin

  • dofinansowanie dojazdów do pracy

  • program rekomendacji pracowników

  • możliwość uzyskania uprawnień

  • pikniki rodzinne

Jesteśmy międzynarodowym, innowacyjnym producentem elementów i systemów hydraulicznych, zatrudniającym ponad 2000 osób w zakładach zlokalizowanych Europie. Nasze przedsiębiorstwo WEBER-HYDRAULIKA Sp. z o. o. z siedzibą w Polsce, a dokładnie w Wykrotach niedaleko Bolesławca, zajmuje się produkcją podnośników hydraulicznych, pompek i zamków do samochodów ciężarowych i maszyn rolniczych oraz siłowników hydraulicznych do wózków widłowych. Zatrudniamy ok. 400 pracowników.

Przewiń do profilu firmy