Oferta pracy

Główny Specjalista ds. finansowo-księgowych

ENSEMBLE3 sp. z o. o.O firmie

10 00013 000 brutto / mies.
  • Wólczyńska 133, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło 12 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)

ENSEMBLE3 sp. z o. o.

Wólczyńska 133

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Osoba pracująca na tym stanowisku będzie mieć kluczowe znaczenie w budowaniu struktur finansowo-księgowych wspierających rozwój Spółki. Idealny kandydat/kandydatka musi dobrze prosperować w dynamicznym środowisku i umieć się przystosowywać do zmieniających się obowiązków i priorytetów. Do jego/jej zadań będzie należało zarówno wykonywanie codziennych czynności, jak też rozwiązywanie złożonych problemów które napotka.

  • Kontrola dokumentów księgowych i nadzorowanie obiegu dokumentów;

  • Wsparcie procesu raportowania i przygotowywanie raportów finansowych na potrzeby zarządcze;

  • Ścisła współpraca z zewnętrznym biurem rachunkowym, w tym weryfikacja księgowań;

  • Współpraca z działami biznesowymi w ramach bieżącej obsługi;

  • Wsparcie przy merytorycznej weryfikacji i analizie przychodów ze sprzedaży;

  • Udział w procesie “order-to-cash”, w szczególności: weryfikacja i rozliczanie zamówień, fakturowanie, kontrola i rozliczanie płatności;

  • Współpraca z audytorami, bankami, urzędem skarbowym, zewnętrznymi doradcami

  • Sporządzanie rocznych i okresowych sprawozdań finansowych

  • Przygotowywanie analiz, kalkulacji oraz raportów na potrzeby wewnętrzne kierownictwa spółki oraz instytucji zewnętrznych

  • Współtworzenie wewnętrznych procedur i standardów finansowych

  • Kontrola przepływów finansowych

  • Udział w planowaniu i rozliczaniu budżetów

  • Analiza umów pod względem rachunkowym i podatkowym

  • Wprowadzenie w spółce oraz prowadzenie rozdziału pomiędzy pracami B+R a pracami komercyjnymi

  • Całościowe dbanie o sprawy finansowo-księgowe spółki

  • Potencjalne wprowadzenie księgowości do spółki od firmy zewnętrznej

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe ekonomiczne, preferowane z zakresu rachunkowości lub finansów

  • Kilkuletnie doświadczenie zawodowe w obszarze księgowości i finansów

  • Kilkuletnie doświadczenie zawodowe w obszarze pełnej księgowości, w tym 3 – letnie na stanowisku Głównego Księgowego/ Kierownika działu księgowości

  • Znajomość zagadnień z zakresu przepisów podatkowych (VAT, PIT, CIT) i ustawy o rachunkowości oraz umiejętność ich zastosowania w praktyce

  • Doświadczenie w sporządzaniu raportów, analiz oraz kalkulacji w celach zarządczych

  • Doświadczenia we wdrażaniu systemu finansowo-księgowego w organizacji

  • Samodzielne prowadzenie wszystkich deklaracji

  • Doświadczenia w prowadzeniu spraw kadrowo-płacowych

  • Umiejętność całościowego spojrzenia na budżety i sprawy finansowe spółki

  • Bardzo dobra organizacja pracy

  • Skrupulatność, sumienność, zaangażowanie oraz terminowość w realizacji zadań

  • Umiejętność współpracy na różnych poziomach organizacji

  • Umiejętności analitycznego myślenia oraz rozwiązywania problemów

  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności Excel)

  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole

  • Znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem

Mile widziane

  • Mile widziane doświadczenie w rozliczaniu projektów unijnych oraz innych projektów B+R (KE, FNP, NCBR, NCN)

  • Mile widziane doświadczenie w rozdziale w instytucji kosztów prac badawczych oraz kosztów prac komercyjnych

To oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

  • Ciekawą i samodzielną pracę w rozwijającej się firmie

  • Możliwość rozwoju zawodowego

  • Pracę w międzynarodowym środowisku

Spółka Ensemble3 Sp. z.o.o to nowopowstałe Centrum Doskonałości w zakresie nanofotoniki, zaawansowanych materiałów i nowoczesnych technologii opartych na wzroście kryształów, zlokalizowane w Warszawie. Centrum powstało i działa we współpracy z partnerami z kraju i zagranicy w ramach Programu Teaming for Excellence finansowanego przez Komisję Europejską oraz Programu Międzynarodowych Agend Badawczych finansowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Centrum pracuje nad rozwojem nowatorskich technologii materiałowych i nowoczesnych materiałów o wyjątkowych właściwościach elektromagnetycznych, które mogą znaleźć zastosowanie w takich dziedzinach, jak fotonika, optoelektronika, telekomunikacja, konwersja energii słonecznej, medycyna i lotnictwo.

Przewiń do profilu firmy