Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Główny specjalista ds. płac i finansów

MAZOWIECKI INSTYTUT KULTURY

Elektoralna 12

Śródmieście

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Samodzielne naliczania wynagrodzeń w oparciu o stosowne przepisy prawa i regulaminu wynagradzania; sporządzanie list płac;

  • Naliczanie wynagrodzeń oraz innych świadczeń wypłacanych na podstawie umów cywilno-prawnych;

  • Rozliczanie świadczeń socjalnych dla pracowników;

  • Rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych, w tym przygotowanie rocznych deklaracji PIT-11;

  • Prowadzenie spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi, w tym zgłaszanie i wyrejestrowywanie pracowników i zleceniobiorców, sporządzanie deklaracji ZUS;

  • Obsługę systemu kadrowo-płacowego w zakresie płac oraz programu Płatnik, PUE ZUS;

  • Przygotowywanie różnego rodzaju raportów oraz zestawień płacowych dla potrzeb analiz, planowania i sprawozdawczości;

  • Przygotowywanie zaświadczeń dla pracowników;

  • Współpracę z administracją skarbową, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i innymi właściwymi instytucjami,

  • Bieżące monitorowanie zmian w przepisach z zakresu prawa pracy, podatku dochodowego od osób fizycznych, ubezpieczeń społecznych oraz ich wdrażanie,

  • Obsługę Pracowniczych Planów Kapitałowych: ewidencja, naliczanie oraz terminowe odprowadzanie wpłat na PPK do instytucji finansowej,

  • Przygotowywanie zaświadczeń RP-7;

  • Kontrolę pod względem formalno – rachunkowym dokumentów finansowych do zapłaty oraz sporządzanie przelewów bankowych,

  • Rozliczanie krajowych i zagranicznych podróży.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie średnie lub wyższe, preferowane ekonomiczne;

  • Minimum 3-letnie doświadczenie na samodzielnym stanowisku specjalisty ds. płac;

  • Bardzo dobra praktyczna znajomość obowiązujących przepisów prawa pracy, podatku dochodowego od osób fizycznych, ubezpieczeń społecznych;

  • Znajomość obsługi programów kadrowo-płacowych (preferowany moduł Płace Systemu Zarządzania Symfonia) oraz programu Płatnik;

  • Praktyczna umiejętność obsługi komputera w zakresie pakietu MS Office;

  • Samodzielność, systematyczność, obowiązkowość, komunikatywność;

  • Umiejętność organizacji pracy;

  • Umiejętności analitycznego myślenia;

  • Umiejętność pracy w zespole;

  • Umiejętność pracy pod presją czasu.

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę z wynagrodzeniem miesięcznym brutto w kwocie od 5 500,00 do 6 000,00 zł plus dodatek stażowy zgodnie z obowiązującym regulaminem wynagradzania;

  • Wynagrodzenie uzależnione od posiadanych kwalifikacji;

  • Pracę od poniedziałku do piątku;

  • Możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego;

  • Pracę w miłej atmosferze;

  • Świadczenia z funduszu socjalnego.

O nas

Mazowiecki Instytut Kultury – instytucja kultury Samorządu Województwa Mazowieckiego powołana w 2014 roku.

Jest to jednostka organizacyjna samorządu województwa mazowieckiego, której nadrzędnym celem działalności jest podnoszenie jakości życia kulturalnego na Mazowszu, prezentowanie najnowszych treści i form artystycznych, które poziomem i skalą trudności organizacyjnych wykraczają poza możliwości terenowych ośrodków kultury, a także eksponowanie dziedzictwa kulturowego, pielęgnowanie tradycji i ochrona polskiej odrębności kulturowej.