Oferta pracy

Główny Specjalista ds. Projektowania i Uruchomień

ABB Sp. z o.o.

Żegańska 1

Wawer

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Realizacja projektów zrobotyzowanych stanowisk produkcyjnych wraz z ich uruchomieniem.

  • Opracowywanie szczegółów technicznych, prowadzenie ustaleń technicznych z klientem, poddostawcami, kooperantami, tworzenie dokumentacji technicznej.

  • Programowanie robotów ABB w siedzibie firmy oraz na terenie klienta.

  • Programowanie PLC, HMI itp. w siedzibie firmy oraz na terenie klienta.

  • Współpraca z innymi działami biorącymi udział w realizacji projektu.

  • Kontrola nad terminową realizacją swoich zadań.

  • Dbanie o utrzymanie kosztów realizacji projektu na zakładanym poziomie.

  • Koordynacja pracy grupy inżynierów w roli lidera technicznego projektu.

  • Wsparcie działu handlowego oraz ofertowego przy technicznej analizie oraz wycenie zapytań ofertowych.

  • Wsparcie klientów posiadających wcześniej zrealizowane projekty.

  • Utrzymanie dobrej relacji z klientami.

  • Wsparcie merytoryczne mniej doświadczonych współpracowników.

Nasze wymagania

  • Bardzo dobra znajomość sprzętu (PLC, HMI, falowniki, serwa) od przynajmniej jednego z wymienionych producentów: Allen-Bradley, Siemens.

  • Bardzo dobra znajomość stanowisk zrobotyzowanych od strony projektowania i uruchomień oraz wyzwań z tym związanych.

  • Umiejętność czytania schematów elektrycznych oraz pneumatycznych.

  • Podstawowa znajomość robotów ABB (większe doświadczenie będzie dodatkowym atutem).

  • Znajomość układów automatyki pod kątem elektrycznym umożliwiającą nadzór nad poddostawcami realizującymi projekty elektryczne.

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację oraz czytanie i tworzenie dokumentacji technicznej.

  • Dobra znajomość zasad projektowania układów bezpieczeństwa w stanowiskach przemysłowych zgodnie z wymogami Dyrektywy Maszynowej.

  • Duża samodzielność i poczucie odpowiedzialności za powierzone zadania.

  • Dobra organizacja własnej pracy.

  • Znajomość narzędzi i usług z pakietu Office 365 (Outlook, Word, Excel, MS Teams, SharePoint).

Mile widziane

  • Znajomość systemów wizyjnych do inspekcji lub/i lokalizacji (np. SICK, Cognex), oraz znajomość wymagań UL/CSA związanych z projektowanie stanowisk zrobotyzowanych.

To oferujemy

  • Ciekawą pracę w zakładzie nastawionym na innowacyjne rozwiązania i nowoczesne technologie.

  • Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

  • Pakiet benefitów pozapłacowych.

  • Miłą atmosferę i partnerskie stosunki w pracy.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • owoce

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • spotkania integracyjne

  • firmowa drużyna sportowa

  • fundusz oszczędnościowo-inwestycyjny

  • firmowa biblioteka

  • gry wideo w pracy

  • kawa / herbata

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • pikniki rodzinne

Zrób kolejny krok w swojej karierze zawodowej razem z globalnym zespołem ABB, który stymuluje transformację przemysłu i społeczeństw, budując ich przyszłość w sposób wydajny i zrównoważony.

W ABB wspieramy różnorodność i integrację niezależnie m.in. od płci, przynależności do środowiska LGBTQ+, sprawności psycho-fizycznej, pochodzenia czy wieku. Wspólnie wyruszamy w podróż, w której każdy z nas — indywidualnie i zbiorowo — szanuje różnorodność.

Przewiń do profilu firmy
Tak się u nas pracuje