Oferta pracy

Główny Specjalista ds. Rachunkowości

Polskie Linie Lotnicze LOT

Komitetu Obrony Robotników 43

Włochy

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Czynny udział w sporządzaniu jednostkowego sprawozdania finansowego Spółki;

  • Przygotowywanie pakietu konsolidacyjnego na potrzeby raportowania grupowego;

  • Czynny udział w procesie zamykania miesiąca;

  • Kalkulacja i księgowanie podatku odroczonego;

  • Kalkulacja cashflow;

  • Kalkulacja i księgowanie wybranych rezerw, analiza kont rezerw;

  • Bieżąca analiza rozrachunków, uzgadnianie kont i weryfikacja zapisów księgowych;

  • Analiza zmian w przepisach krajowych i międzynarodowych w zakresie rachunkowości;

  • Współpraca z biegłym rewidentem.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, rachunkowość);

  • Minimum 3 lata doświadczenia w pracy w obszarze księgowości najchętniej w dużej organizacji, w tym doświadczenie w sporządzaniu sprawozdań finansowych;

  • Znajomość polskiej ustawy o rachunkowości i Krajowych Standardów Rachunkowości;

  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Excel;

  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego;

  • Odpowiedzialność, dokładność, systematyczność, zaangażowanie, otwartość na zmiany i naukę.

Mile widziane

  • Znajomość systemu SAP;

  • Znajomość zagadnień z zakresu rachunkowości instrumentów finansowych

To oferujemy

  • Unikalną na polskim rynku możliwość pracy w bardzo ciekawej branży;

  • Udział w ciekawych projektach w dużej i złożonej organizacji;

  • Możliwość wdrażania własnych pomysłów i innowacyjnych rozwiązań oraz rozwoju kompetencji.