Oferta pracy

Główny Specjalista ds. Raportowania i Analiz Aktuarialnych

GRUPA PZUO firmie

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło 21 dni temu
  • Umowa o pracę
  • Specjalista (Mid / Regular)
Główny Specjalista ds. Raportowania i Analiz Aktuarialnych (rekrutacja prowadzona online)Numer ref.: 000011585

Twoje zadania:

  • aktywny udział we wdrażaniu dedykowanego systemu IT do MSSF17 (m.in. udział w konfigurowaniu systemu oraz udział w przeprowadzaniu testów wraz z dostawcą i doradcą,
  • opracowanie wymagań dotyczących rodzaju, formatu, granularności danych wejściowych zasilających system IT do MSSF17 (m.in. przepływy pieniężne, krzywe dyskontowe, schematy amortyzacji itp.)
  • współpraca z pracownikami Hurtowni Danych w zakresie opracowania i przygotowania repozytorium danych zasilających system IT do MSSF17,
  • obsługa oraz aktualizacja prototypowych modeli obliczeniowych: BBA, PAA, VFA służących do wyceny zobowiązań ubezpieczeniowych według MSSF17,
  • tworzenie i modyfikacja metodologii i zasad wyceny zobowiązań ubezpieczeniowych zgodnych z MSSF17 oraz prace na optymalizacją procesu i metodyki badania zyskowności produktów,
  • opracowanie podejścia do tzw. „Transition” i przygotowanie szczegółowego planu „Transition” z uwzględnieniem np. procesu doboru metody do poszczególnych grup polis, rozwoju modeli obliczeniowych, konfiguracji i zasilenia modeli,
  • samodzielne tworzenie nowych i modyfikacja istniejących procesów kontroli danych i wyników wykorzystywanych w narzędziu MSSF17,
  • weryfikacja racjonalności i poprawności wyników oraz tworzenie narzędzi optymalizujących zbieranie i analizę wyników wyliczeń na potrzeby raportowania MSSF17.

Czekamy na Ciebie, jeśli:

  • masz ok. 5 lat doświadczenia zawodowego w obszarze wycen aktuarialnych w ubezpieczeniach życiowych, w tym Solvency II lub rezerwy PSR. Doświadczenie w pracach nad MSSF17 będzie dodatkowym atutem,
  • posiadasz doświadczenie w pracy nad dużymi bazami danych (tworzenie zapytań w SQL),
  • bardzo dobrze znasz pakiet MS OFFICE,
  • posiadasz ogólne umiejętności programowania,
  • wiesz jak opracowywać modele ubezpieczeniowe na życie (mile widziane doświadczenie w pracy z aktuarialnymi modelami przepływów finansowych np. PROPHET, MOSES),
  • masz wykształcenie wyższe w obszarze nauk ścisłych,
  • posiadasz wiedzę i doświadczenie w wykonywaniu pracy aktuariusza w obszarze ubezpieczeń na życie (licencja aktuarialna będzie dodatkowym atutem),
  • znasz język angielski na poziomie komunikatywnym.

Korzyści dla Ciebie:

  • umowa o pracę na czas realizacji projektu,
  • atrakcyjny system wynagradzania,
  • profesjonalne szkolenia zewnętrzne oraz udział w wewnętrznych programach szkoleniowych,
  • opieka medyczna w PZU Zdrowie,
  • program emerytalny i zniżki na wybrane produkty ubezpieczeniowe PZU,
  • benefity pozapłacowe m.in. karta sportowa, bilety do kin i teatrów, vouchery zakupowe,
  • możliwość rozwoju pasji sportowych w ramach licznych sekcji PZU Sport Team (od badmintona - po żeglarstwo).

Ogłoszenie archiwalne