Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Główny Specjalista ds. Standardów Rachunkowości

GRUPA PZUO firmie

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło 22 dni temu
  • Rekrutacja zdalna
  • Specjalista (Mid / Regular)
Główny Specjalista ds. Standardów Rachunkowości (rekrutacja prowadzona on-line)Numer ref.: 000010155

Twoje zadania:

  • aktualizacja zasad rachunkowości: zapewnienie spójności wewnętrznie obowiązujących standardów, zasad i procesów księgowych z ogólnie obowiązującymi przepisami prawa z zakresu rachunkowości,
  • opracowanie i aktualizacja wewnętrznych aktów normatywnych dotyczących zasad rachunkowości, w tym planów kont dla systemów finansowo-księgowych, zasad wyceny i inwentaryzacji aktywów i pasywów oraz pozycji pozabilansowych, zasad tworzenia odpisów,
  • opiniowanie projektów aktów normatywnych pod kątem zasad rachunkowości i ewidencji księgowej,
  • wspólpracuje w ramach organizacji przy tworzeniu nowych produktow ubezpieczeniowych/modyfikacji istniejących oraz zasad ich obsługi,
  • opracowanie zasad ewidencji i schematy dekretacji dla zdarzeń gospodarczych,
  • wdrażanie/rozwój systemów informatycznych, w których prowadzone są księgi rachunkowe,
  • opracowanie założeń merytorycznych dla interfejsów z systemów zewnętrznych do księgi głównej oraz sposobu testowania poprawności wdrażanych rozwiązań,
  • identyfikacja potencjalnych rozbieżności pomiędzy tworzonymi/modyfikowanymi procesami.

Czekam na Ciebie, jeśli:

  • masz 5 lat doświadczenia zawodowego w obszarze finansów rachunkowości i/lub ubezpieczeń
  • posiadasz wykształcenie wyższe (Finanse / rachunkowość lub pokrewne)
  • znasz krajowe (ustawa o rachunkowości i wydane na jej podstawie akty wykonawcze) i międzynarodowe (MSR/MSSF) regulacje dotyczące obszaru rachunkowości
  • umiesz tworzyć procedury
  • znasz zagadnienia merytoryczne dotyczące procesów obsługiwanych w systemie finansowo-księgowym
  • znasz specyfikę działania zakładów ubezpieczeń, w tym procesów związanych z obsługą umów ubezpieczeń
  • wyróżniasz się umiejętnością analitycznego myślenia
  • umiejętność praktycznie zastosować wiedzę z zakresu rachunkowości oraz zasad działania zakładów ubezpieczeń w procesie tworzenia regulacji wewnętrznych i rozwiązań systemowych

Korzyści dla Ciebie:

  • umowa o pracę
  • atrakcyjny system wynagradzania
  • profesjonalne szkolenia zewnętrzne oraz udział w wewnętrznych programach szkoleniowych
  • opieka medyczna w PZU Zdrowie
  • program emerytalny i zniżki na wybrane produkty ubezpieczeniowe PZU
  • benefity pozapłacowe m.in. karta sportowa, bilety do kin i teatrów, vouchery zakupowe

Ogłoszenie archiwalne