Oferta pracy

Główny Specjalista Ds. Zarządzania

HSW S.A.O firmie

  • Stalowa Wola

    Stalowa Wola, podkarpackie
  • Ogłoszenie wygasło 17 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • kierownik / koordynator

Twój zakres obowiązków

  • Realizacja zadań powierzonych przez Dyrektora Biura Zarządzania Projektami.

  • Wsparcie Dyrektora w zarządzaniu pracą Biura.

  • Powoływanie i odwoływanie Kierowników Projektów oraz ich Zastępców (po uzgodnieniu z Zarządem HSW S.A.)

  • Przypisywanie projektów do Kierowników Projektów.

  • Ustalenie, koordynacja i rozliczanie stopnia realizacji zadań przez podległych kierowników.

  • Planowanie, kontrola i nadzór nad założonym budżetem Biura.

  • Kreowanie polityki biura w zakresie obowiązujących przepisów .

  • Kreowanie polityki prowadzenia projektów zgodnie ze standardami prowadzenia projektów.

  • Kreowanie polityki firmy (wspólnie z Zarządem HSW S.A.) w zakresie nowych/bieżących projektów.

  • Kreowanie polityki kadrowej biura (po uzgodnieniu z Zarządem HSW S.A.).

  • Pozyskiwanie informacji z pozostałych komórek organizacyjnych, przede wszystkim dotyczących postępów w realizacji projektu, w tym harmonogramów wykonania (produkcyjnych), zakupów (z kosztami), opracowania dokumentacji konstrukcyjnej oraz technologicznej, kosztów projektu, ryzyk związanych z realizacją projektu.

  • Raportowanie odpowiednio do Dyrektora Biura Zarządzania Projektami i do Dyrektorów Biur PGZ postępów w realizacji projektu ze szczególnym uwzględnieniem ryzyk projektowych wraz z propozycjami przeciwdziałania im.

  • Reprezentowanie Biura w kontaktach z kontrahentami i instytucjami.

  • Przygotowanie wstępnego opisu nowego projektu do dalszego procedowania przez Zarząd HSW.

  • Odpowiedzialność w zakresie:

  • Wykonywanej przez Kierowników Projektu pracy w ramach powierzonych projektów/zadań.

  • Przygotowanie i uaktualnienie przez Kierowników Projektu struktury podziału pracy.

  • Przygotowanie i uaktualnienie przez Kierowników Projektu harmonogramu projektu.

  • Planowania i uaktualniania przez Kierowników Projektu budżetu projektu oraz monitorowania budżetu we współpracy z działem finansowym.

  • Monitorowania przez Kierowników Projektu statusu projektu.

  • Monitorowania zarządzania stronami zaangażowanymi w projekt.

  • Monitorowania przez Kierowników Projektu ryzykiem projektu.

  • Wykonywanie zadań przypisanych do Kierownika Projektu dla projektów realizowanych osobiście.

  • Stałego i częściowego informowania Zarządu o kluczowych ryzykach (w tym nagłych problemów), mogących negatywnie wpłynąć na harmonogram i/lub budżet projektu.

  • Sumienna i staranna praca z troską o wysoką jej wydajność i jakość.

  • Stosowanie się do obowiązujących w HSW S.A. zarządzeń, przepisów prawnych oraz procedur instrukcji.

  • Przestrzeganie przepisów bhp i p.poż., dyscypliny pracy oraz zachowanie tajemnicy służbowej i państwowej zgodnie z obowiązującymi przepisami.

  • Dbałość o utrzymanie porządku i estetyki na swoim stanowisku pracy i w najbliższym otoczeniu.

  • Dbałość o należytą gospodarkę materiałową, właściwe wykorzystanie środków i przedmiotów pracy oraz środków finansowych.

  • Przestrzeganie zasad poprawnej współpracy.

  • Przestrzeganie zasad określonych Systemami Zarządzania zadeklarowanymi w Polityce Organizacji w zakresie obowiązującej dokumentacji.

  • Przestrzeganie wymagań Wewnętrznego Systemu Kontroli Obrotu z Zagranicą (WSK).

  • Wykonywanie doraźnych poleceń przełożonego w zakresie prac biura.

  • Przestrzeganie regulaminu i dyscypliny pracy.

Nasze wymagania

  • Min. 2- 3 lata doświadczenia na stanowisku kierowniczym / dowolnego szczebla z wykorzystaniem praktycznych umiejętności organizacji pracy zespołu, mile widziane na stanowisku menadżera projektu z doświadczeniem w negocjacjach z partnerem krajowym i zagranicznym.

  • Wykształcenie wyższe techniczne, mile widziane studia podyplomowe z obszaru finansów.

  • Czytanie i rozumienie dokumentacji technicznej, w tym obcojęzycznej w zależności od projektu.

  • Rozumienie i analiza dokumentów finansowych.

  • Znajomość systemów klasy ERP – moduły do zarządzania projektem.

  • Dobra znajomość pakietu Microsoft Office, zwłaszcza Excel.

  • Praktyczna znajomość i wykorzystanie metodologii projektowych (Prince 2 Foundation lub inne pokrewne), mile widziany Prince 2 Practicioner.

  • Umiejętność budowania zespołu i zarządzania, delegowania zadań, egzekwowania i motywowania.

  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej i zorientowanie na wynik.

  • Umiejętność pracy w zespole i komunikatywność.

  • Umiejętność podejmowania decyzji.

  • Umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych i pod presją czasu.

  • Otwartość na nowe doświadczenia.

To oferujemy

  • Pracę w renomowanej firmie o bogatej tradycji i doświadczeniu w oparciu o umowę o pracę.

  • Atrakcyjne wynagrodzenie, adekwatne do posiadanych kwalifikacji.

  • Pracę w przyjaznej atmosferze.

  • Stanowisko z perspektywą awansu.

  • Możliwość rozwoju zawodowego w ramach obowiązującego systemu szkoleń, w tym dofinansowanie studiów związanych z profilem stanowiska.

  • Dodatkowe benefity – opieka medyczna, ubezpieczenie na życie i NNW.

  • Bogaty pakiet socjalny, również dla Twoich najbliższych (dofinansowanie wczasów, karnetów sportowo-rekreacyjnych, imprez kulturalno-oświatowych i inne).

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • spotkania integracyjne

  • dofinansowanie wypoczynku

  • program rekomendacji pracowników

HSW S.A.

Huta Stalowa Wola S. A. - przedsiębiorstwo z sektora produkcyjnego w obszarze wojskowości i budowania bezpieczeństwa narodowego, przełamująca bariery innowacji w przemyśle ciężkim, nagrodzona tytułem „ODPOWIEDZIALNY PRACODAWCA – Lider HR 2019 roku”.

Przewiń do profilu firmy

Zainteresowanych zapraszamy

do przesyłania dokumentów aplikacyjnych (CV + list motywacyjny) za pomocą przycisku APLIKUJ

z wpisanym w temacie wiadomości nr referencyjnym: GP/03/2021 lub na adres:

Biuro Zasobów Ludzkich - Huta Stalowa Wola S.A.

ul. gen. Tadeusza Kasprzyckiego 8, 37-450 Stalowa Wola, Polska