Główny Specjalista / Główna Specjalistka w Sekcji Ochrony Informacji Niejawnych

PSE S.A.

  • Warszawska 165, Klarysew, Konstancin-Jeziorna
    Konstancin-Jeziorna, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • praca stacjonarna
  • rekrutacja zdalna

PSE S.A.

Warszawska 165

Klarysew

Konstancin-Jeziorna

Twój zakres obowiązków

  • sprawowanie nadzoru nad obiegiem dokumentów i materiałów zawierających informacje niejawne w tym przyjmowanie, ewidencjonowanie, przechowywanie, przekazywanie, wysyłanie dokumentów i materiałów zawierających IN, nadzór nad właściwym oznakowaniem i ewidencjonowaniem dokumentów i materiałów zawierających IN, prowadzenie bieżącej kontroli postępowania z dokumentami i materiałami zawierającymi IN

  • przygotowywanie ocen poziomów zagrożeń i dokumentów związanych z przetwarzaniem IN

  • wsparcie Pełnomocnika ochrony IN/Koordynatora Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w PSE S.A. w wykonywaniu obowiązków, w tym:

  • przygotowywanie, wdrażanie, utrzymywanie i nadzór nad wewnętrznymi procedurami związanymi z bezpieczeństwem informacji, uczestnictwo w audytach wewnętrznych

  • uczestnictwo w szacowaniu ryzyka w bezpieczeństwie informacji

  • prowadzenie szkoleń pracowników z zakresu stosowanych w PSE SA procedur w zakresie poufności i bezpieczeństwa informacji

  • prowadzenie rejestrów wymaganych przez przepisy i wewnętrzne procedury

  • przygotowywanie/opiniowanie projektów umów w zakresie poufności informacji w tym klauzul i zgód

  • przygotowywanie okresowych raportów z zakresu bezpieczeństwa informacji niejawnych

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe (preferowane informatyczne, prawnicze)

  • minimum 2 lata doświadczenia w obszarze ochrony informacji niejawnych

  • poświadczenie bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do informacji niejawnych do klauzuli co najmniej TAJNE, NATO SECRET, SECRET EU/UE SECRET lub zgoda na przeprowadzenie poszerzonego postępowania sprawdzającego wg przepisów ustawy OIN, przeszkolenie z zakresu prowadzenie Kancelarii Tajnej (OIN)

  • znajomość systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji wg PN-ISO/IEC 27001:2014 (2017) potwierdzona co najmniej certyfikatem audytora wewnętrznego wg ISO 27001

  • znajomość metodyk szacowania ryzyka dla bezpieczeństwa informacji niejawnych (oceny poziomu zagrożeń)

  • znajomość zagadnień IT związanych z bezpieczeństwem teleinformatycznym w OIN

  • znajomość języka angielskiego na poziomie min. B1

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • firmowa drużyna sportowa

  • program emerytalny

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dzień wolny z okazji Dnia Energetyka

  • system premiowy

  • dofinansowanie posiłków

  • bonusy świąteczne

PSE S.A.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA odpowiadają za bezpieczną, efektywną i stabilną pracę systemu elektroenergetycznego na terenie całego kraju oraz aktywnie współtworzą europejski rynek energii elektrycznej.

Jesteśmy nowoczesną, innowacyjną firmą w centrum polskiej energetyki, a z efektów naszej pracy korzystają odbiorcy energii elektrycznej w całym kraju. Jako spółka Skarbu Państwa opieramy naszą działalność na zasadach zrównoważonego rozwoju i równego traktowania uczestników rynku energii.

Realizujemy jeden z najbardziej ambitnych programów rozwoju infrastruktury przesyłowej w Europie. W trosce o przyszłe pokolenia badamy i minimalizujemy nasz wpływ na środowisko oraz prowadzimy otwarty, transparentny dialog ze wszystkimi interesariuszami. Jako operator systemu przesyłowego mamy szerokie spojrzenie na wyzwania, przed którymi stoi dynamicznie zmieniająca się branża elektroenergetyczna i jesteśmy na nie gotowi.

Przewiń do profilu firmy