Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Główny Specjalista w Dziale Finansowo-Księgowym

NARODOWY INSTYTUT KULTURY I DZIEDZICTWA WSI

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło 21 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • ekspert
  • praca stacjonarna

Twój zakres obowiązków

  • Opracowanie rocznego planu finansowego NIKiDW zgodnie z ustawą o finansach publicznych oraz opracowanie planów rzeczowo – finansowych komórek organizacyjnych NIKiDW,

  • Prowadzenie ewidencji zmian w rocznym planie finansowym NIKiDW oraz prowadzenie ewidencji zmian w planach rzeczowo – finansowych komórek organizacyjnych NIKiDW,

  • Opracowanie projektu planu rzeczowo-finansowego dla Działu,

  • Wnioskowanie do podmiotu nadzorującego o dokonanie zmian w planie finansowym NIKiDW,

  • Prowadzenie na potrzeby Kierownictwa i Głównego Księgowego ewidencji stopnia realizacji rocznego planu finansowego NIKiDW, sporządzanie zestawień, analiz i opracowań

  • w przedmiotowym zakresie,

  • Potwierdzanie środków finansowych na wydatki związane z realizacją planu ze środków NIKiDW (dotacja, dochody własne itp.),

  • Prowadzenie na potrzeby Głównego Księgowego, ewidencji stopnia realizacji zawartych umów,

  • między innymi na dostawę materiałów, towarów i świadczenia usług,

  • Czynny udział w pracach związanych z zamknięciem roku obrotowego (analiza kont pozabilansowych, przeksięgowanie kont pozabilansowych dokumentujących zaangażowanie lat następnych),

  • Opracowanie rocznego harmonogramu realizacji dochodów i wydatków oraz sporządzanie i przekazanie do organu dotującego miesięcznych zapotrzebowań na środki finansowe,

  • Sporządzanie sprawozdań budżetowych według obowiązujących zasad i wzorców,

  • Wsparcie przy sporządzaniu sprawozdania finansowego oraz współudział w opracowywaniu sprawozdań opisowych z wykonania budżetu,

  • Przygotowywanie i wysyłanie raportów do GUS,

  • Dekretacja oraz kontrola formalno–rachunkowa dokumentów finansowo-księgowych oraz terminowe i prawidłowe prowadzenie ewidencji księgowej,

  • Prowadzenie bieżącej korespondencji związanej z zakresem obowiązków,

  • Zastępowanie Głównego Księgowego podczas nieobecności w pracy.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe (prawo, administracja, ekonomia, rachunkowość),

  • 3 letni staż pracy w komórce finansowo-księgowej lub planowania i kontroli,

  • Znajomość przepisów z zakresu ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, rachunkowości, finansach publicznych, odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, Kodeks Postępowania Administracyjnego,

  • Doskonała organizacja pracy własnej,

  • Dyscyplina pracy,

  • Rozwinięte zdolności zarówno interpersonalne, jak i analityczne,

  • Nienaganna kultura osobista, samodzielność i inicjatywa.

  • Mile widziane:

  • Studia podyplomowe (prawo, administracja, ekonomia, rachunkowość, zamówienia publiczne),

  • Doświadczenie w pracy w instytucjach kultury,

  • Znajomość systemu FK Finka.

To oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

  • Dodatkowe benefity (dofinansowanie wypoczynku, opieka medyczna)

  • Praca w państwowej instytucji kultury, prowadzącej prestiżowe projekty z zakresu działalności kulturalnej adresowane do szerokiego kręgu odbiorców

  • Praca w rozwijającym się, dynamicznym zespole