Główny Specjalista w Pionie Badawczym w Grupie Badawczej Technologie Chemiczne

SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ - INSTYTUT CHEMII PRZEMYSŁOWEJ IMIENIA PROFESORA IGNACEGO MOŚCICKIEGOO firmie

SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ - INSTYTUT CHEMII PRZEMYSŁOWEJ IMIENIA PROFESORA IGNACEGO MOŚCICKIEGO

Ludwika Rydygiera 8

Żoliborz

Warszawa

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • Organizacja pracy Sekcji Procesów Elektrochemicznych w Grupie Badawczej Technologii Chemicznej.
  • Określanie preferowanych kierunków rozwoju Sekcji.
  • Pozyskiwanie, koordynowanie, nadzór merytoryczny i realizacja projektów B+R z wykorzystaniem środków publicznych i/lub prywatnych.
  • Budowanie zespołów projektowych, w tym międzynarodowych dla potrzeb realizacji projektów B+R oraz skuteczne pozyskiwanie finansowania (fundusze krajowe i międzynarodowe).
  • Opracowywanie studium literaturowego, analiz stanu techniki na potrzeby rozwoju pozyskiwanych i realizowanych projektów.
  • Aktywny udział w seminariach i konferencjach naukowych.
  • Analiza i ocena projektów na etapie inicjowania pod kątem możliwości otrzymania wsparcia oraz wyboru programu/konkursu finansowanego z Funduszy UE oraz innych źródeł.
  • Przygotowywanie dokumentacji aplikacyjnej (studium wykonalności/ biznes plan/ wniosek o dofinansowanie/ inne wymagane dokumenty w części merytorycznej) dla wybranych instrumentów wsparcia (Fundusze UE i inne programy pomocowe) w zakresie merytorycznym, w tym również w zakresie celów i działań związanych z komercjalizacją wyników prac.
  • Organizowanie i uczestnictwo w spotkaniach branżowych z przedsiębiorcami.
  • Współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi Łukasiewicz-IChP, Instytutami Sieci oraz Centrum Łukasiewicz.

Nasze wymagania

  • Stopień co najmniej doktora w obszarze chemii, inżynierii chemicznej lub pokrewnych.
  • Potwierdzone kwalifikacje w zakresie zarządzania zespołami ludzkimi będą dodatkowym atutem.
  • Co najmniej 5 letnie doświadczenie w działalności badawczo-rozwojowej w tematyce zbieżnej z działalnością Sekcji, w tym co najmniej 2-letnie doświadczenie w kierowaniu projektem.
  • Obszerna wiedza z zakresu procesów elektrochemicznych w tym stosowanych w przemyśle oraz trendów i potrzeb rynkowych w tym obszarze.
  • Znajomość zagadnień związanych z ogniwami paliwowymi, akumulatorami, elektrolizerami, oczyszczaniem elektrolitów przemysłowych z metali, nowymi materiałami elektrodowymi i elektrolitami polimerowymi.
  • Znajomość zagadnień związanych z utylizacją i recyklingiem akumulatorów i baterii, paneli fotowoltaicznych itd.
  • Udokumentowany dorobek publikacyjny w czasopismach o zasięgu międzynarodowym i/lub patentowy.
  • Kreatywność, samodzielność, nastawienie na realizację założonych celów.
  • Umiejętność efektywnej komunikacji i budowania partnerskich relacji w zespole.
  • Znajomość języka angielskiego umożliwiająca komunikację, korzystanie z literatury specjalistycznej oraz tworzenie dokumentacji technologicznej (co najmniej B2).

To oferujemy

  • Stabilne, pełnoetatowe zatrudnienie na umowę o pracę.
  • Wynagrodzenie adekwatne do posiadanego doświadczenia i wiedzy.
  • Honorarium autorskie z tytuły wykonywania działalności twórczej o indywidualnym charakterze, o której mowa w art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
  • 36 dniowy urlop wypoczynkowy.
  • Ruchomy czas pracy.
  • Pracowniczy Program Emerytalny (po roku pracy w Łukasiewicz – IChP).
  • Możliwość skorzystania z grupowego ubezpieczenia na życie oraz pakietu medycznego.
  • Pakiet socjalny w ramach Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy (kasa pożyczkowa, dopłaty do wypoczynku we własnym zakresie, dopłaty do żłobków i przedszkoli).
  • Możliwość dofinansowania szkoleń, kursów, studiów podyplomowych w zakresie podnoszenia posiadanych kompetencji w tym kursów językowych.
  • Możliwość dalszego rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji.
  • Dużą samodzielność w wykonywaniu powierzonych zadań.

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • elastyczny czas pracy
  • brak dress code’u
  • parking dla pracowników
  • dofinansowanie wypoczynku

O nas

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Chemii Przemysłowej im. Prof. I. Mościckiego to instytut o ponad 100-letniej tradycji. Oferuje nowe technologie i modernizację procesów, m.in. z zakresu technologii organicznej, farmacji, biotechnologii, chemii gospodarczej, elektrochemii, przetwórstwa polimerów. Od 1 kwietnia 2019 r. jest jednym z instytutów Sieci Badawczej Łukasiewicz. Sieć Badawcza Łukasiewicz zrzesza wysokiej klasy naukowców i ekspertów z 26 instytutów badawczych. Ze względu na różnorodność wyzwań naukowych i dynamicznie zmieniający się rynek wdrożeniowy poszukujemy ambitnych pracowników entuzjastycznie nastawionych do realizacji różnorodnych projektów. W naszej jednostce stawiamy na stałe uczenie się, rozwój kompetencji i przyjazną atmosferę pracy.

Łukasiewicz – Instytut Chemii Przemysłowej jest wydawcą czasopisma naukowego "Polimery" – czasopisma o zasięgu międzynarodowym, obejmującego tematykę tworzyw wielkocząsteczkowych, gumy, lakierów i włókien sztucznych. Czasopismo jest skierowane do pracowników naukowych, menadżerów oraz pracowników inżynieryjnych wyższych uczelni, PAN, instytutów badawczych i zakładów przemysłowych, specjalizujących się w chemii, fizykochemii, technologii i przetwórstwie polimerów. „Polimery” na swoich łamach przedstawiają oryginalne, recenzowane przez specjalistów prace obejmujące zagadnienia dotyczące najnowszych osiągnięć w dziedzinie syntezy, analizy, technologii, modyfikacji, przetwórstwa, właściwości, zastosowania i recyklingu tworzyw polimerowych; dane dotyczące nowości technicznych i wynalazków z dziedziny tworzyw; informacje na temat krajowego przemysłu tworzyw, produkcji surowców i półproduktów oraz przemysłu tworzyw na świecie; sprawozdania z konferencji naukowych i targów branżowych; sylwetki wybitnych naukowców pracujących w dziedzinie polimerów; informacje dotyczące realizowanych w kraju przewodów doktorskich i habilitacyjnych oraz recenzje książek z dziedziny polimerów. Więcej informacji: http://polimery.ichp.vot.pl/

Główny Specjalista w Pionie Badawczym w Grupie Badawczej Technologie Chemiczne, Ludwika Rydygiera 8, Żoliborz, Warszawa