Health, Safety & Environment Specialist (HSE Specialist / Specjalista BHP)

Klient Pracuj.pl

  • opolskie

    opolskie
  • ogłoszenie wygasło 4 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca stacjonarna

Twój zakres obowiązków

  • Inspiracja (działanie proaktywne) i branie udziału w organizowaniu bezpiecznych i higienicznych warunków pracy,

  • Inicjowanie i prowadzenie szkoleń w zakresie BHP i p. poż,

  • Kontrola warunków pracy, prowadzenie analizy miejsc pracy,

  • Uczestnictwo w pracy komisji dotyczącej przeglądu stanowisk pracy,

  • Uczestnictwo w dochodzeniach powypadkowych i formułowanie wniosków,

  • Prowadzenie dokumentacji dotyczącej wypadków przy pracy i chorób zawodowych,

  • Prowadzenie sprawozdawczości w zakresie BHP i p. poż,

  • Odpowiedzialność za zapewnienie zgodności ze środowiskowymi wymaganiami prawnymi w Polsce oraz dyrektywami Unijnymi,

  • Raportowanie zgodnie ze środowiskowymi wymaganiami prawnymi oraz korporacyjnymi,

  • Prowadzenie dokumentacji do uzyskania pozwoleń/decyzji środowiskowych,

  • Analiza nowych projektów inwestycyjnych pod kątem zgodności z wymogami środowiskowymi,

  • Prowadzenie wewnętrznych kontroli w zakładzie produkcyjnym pod kątem analizy stanu środowiska oraz prowadzi dokumentację,

  • Tworzenie sprawozdań dla urzędów,

  • Udział w projektach mających na celu optymalizację kosztów zużycia energii oraz mediów,

  • Proponowanie wprowadzania zmian wraz z uzasadnieniem biznesowym, mających pozytywny wpływ na ochronę środowiska z uwzględnieniem nowych technologii,

  • Prowadzenie audytów środowiskowych w spółce,

  • Doradztwo i wsparcie merytoryczne kadry zarządzającej w zakresie przepisów ochrony środowiska,

  • Współpraca z dostawcami, w celu wypracowania i wdrożenia planu działania programów ulepszeń i związanych z nimi raportów,

  • Monitorowanie zmiany w przepisach prawnych,

  • Przygotowywanie wymaganych raportów, sprawozdań.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe o specjalności „bezpieczeństwo i higiena pracy” lub adekwatne uprawnienia i kursy,

  • Proaktywna postawa w działaniach,

  • Co najmniej 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku,

  • Praktyczna wiedza z zakresu środowiskowych przepisów prawnych oraz sprawozdawczości,

  • Komunikatywność, praca zespołowa,

  • Umiejętność prowadzenia projektów end to end,

  • Znajomość języka angielskiego min. B2,

  • Znajomość MS 365.

To oferujemy

  • Umowa o pracę,

  • Premia kwartalna,

  • Narzędzia: smartfon, laptop,

  • Prywatna opieka medyczna,

  • Szkolenia, nauka języka angielskiego,

  • Ubezpieczenie na życie,

  • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.

Etapy rekrutacji
1

Nasi rekruterzy dokonają wstępnej selekcji Twojego CV

2

Mailowo zapytamy Cię o zgodę na przekazanie CV do Pracodawcy

3

Sprawdź: mail od nas może wpaść do Twojego SPAMU

4

Po wyrażeniu przez Ciebie zgody przekażemy CV do Pracodawcy

5

Pracodawca przeanalizuje i oceni Twoje CV

6

Jeżeli Pracodawca będzie na TAK, skontaktuje się z Tobą