Inżynier Automatyk

  • Środa Śląska, dolnośląskie
  • Specjalista
  • 08.08.2018
  • Ważna jeszcze 21 dni (do 07.09.2018)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Jesteśmy wiodącą firmą chemiczną na świecie, ponieważ oferujemy inteligentne rozwiązania - dla naszych klientów i dla zrównoważonego rozwoju w przyszłości. Łączymy talenty ludzi z bardzo różnych dziedzin – na całym świecie. Dla Ciebie to szansa na skorzystanie z wielu możliwości. Dla nas liczy się Twoja skuteczność działania i osobowość. W BASF, kariera rozwija się w oparciu o możliwości.

    Twoje podstawowe obowiązki:

    • Odpowiedzialność za przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisów związanych z ochroną środowiska i jakości w zakładzie,
    • Obsługa, programowanie i diagnostyka sterowników PLC, systemów SCADA, układów napędowych, paneli operatorskich, robotów przemysłowych,
    • Konfiguracja i diagnostyka sieci przemysłowych, czytników 2D, laserów markujących, systemów wizyjnych,
    • Odpowiedzialność za aktualizację oprogramowania maszyn, urządzeń technicznych i procesowych,
    • Raportowanie awarii do bezpośredniego przełożonego,
    • Zgłaszanie środków zaradczych i usprawnień celem eliminacji problemów i awarii chronicznych,
    • Nadzór nad pracą urządzeń energetycznych,
    • Czynny udział w szkoleniach branżowych,
    • Przestrzeganie wewnętrznych przepisów i procedur,
    • Odpowiedzialność za powierzone mienie firmy,
    • Zgłaszanie pomysłów mogących wpłynąć na usprawnienie wydajności, jakości (procesów, produktów) i bezpieczeństwa,
    • Współpraca z innymi działami w zakładzie.

    Czego oczekujemy:

    • Wykształcenie wyższe o profilu technicznym,
    • Kilkuletnie doświadczenie w pracy w środowisku produkcyjnym,
    • Znajomość oprogramowania Siemens Simatic S7, Wonderware System Platform,
    • Siemens WinCC, WinCC flexible,
    • Znajomość robotów przemysłowych KUKA,
    • Znajomość czytników kodów 2D oraz systemów wizyjnych firmy Cognex,
    • Znajomość laserów markujących firmy Keyence,
    • Znajomość układów napędowych firmy Siemens oraz SEW Eurodrive,
    • Umiejętność obsługi systemu CMMS,
    • Mile widziana znajomość metodyk rozwiazywania problemów QRQC,
    • Uprawnienia energetyczne SEP E1/2/3 D1/2/3,
    • Umiejętność czytania schematów elektrycznych,
    • Mile widziana znajomość narzędzi Lean Manufacturing oraz ISO / TS 16949,
    • Komunikatywność, umiejętność pracy w grupie,
    • Znajomość pakietu MS Office (Excel, Word, PP),
      Komunikatywna znajomość języka angielskiego.

    Co oferujemy:

    • Atrakcyjne warunki zatrudnienia i wynagrodzenia, w tym szeroki pakiet dodatków socjalnych.
    • Bezpieczne miejsce pracy w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym.
    • Wsparcie przy relokacji.
    • Możliwość rozwoju i zdobycia doświadczenia w dynamicznie rozwijającej się firmie, będącej częścią międzynarodowego koncernu chemicznego.