Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Informatyk

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IPB Sp. z o.o.

  • Zabrze

    Zabrze, śląskie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Technologie, których używamy

Mile widziane

  • SQL

  • PHP

System operacyjny

Twój zakres obowiązków

  • wsparcie pracowników firmy w ramach Service Desk - obsługa zgłoszeń serwisowych i rozwojowych za pośrednictwem e-ticketowego systemu zarządzającego. Rozwiązywanie problemów technicznych związanych z aplikacjami, sieciami, systemami oraz sprzętem komputerowym. Rozwiązywanie problemów za pomocą bazy wiedzy oraz rozbudowa systemu "bazy wiedzy",

  • instalacja i konfiguracja oprogramowania sprzętu IT,

  • zarządzanie uprawnieniami w systemach IT,

  • utrzymanie oraz rozwój Procesu Zarządzania Sprzętem i Oprogramowanie IT w organizacji (zakup, stany, wymiana, wycofanie, licencje),

  • administrowanie systemami operacyjnymi Windows Server, Windows 10, Linux oraz serwerami aplikacyjnymi - szukanie błędów aplikacji na podstawie logów, bieżące rozwiązywanie problemów,

  • zapewnienie bezpiecznej, wydajnej i ciągłej pracy systemów informatycznych (aktualizacje oprogramowania ,instalacja patch'y, backup - Veeam, oprogramowanie antywirusowe - Comodo),

  • zarządzanie infrastrukturą sieciową, rozbudowa i utrzymanie sieci komputerowej, konfiguracja urządzeń sieciowych (LAN, WiFi),

  • tworzenie i nadzór nad zadaniami automatyzującymi pracę z systemu zarządzającego stacjami roboczymi,

  • utrzymywanie i sporadyczna rozbudowa instalacji monitoringu wizyjnego,

  • utrzymanie wdrożonych usług wirtualizacji w oparciu o narzędzia Hyper-V, VMware,

  • przygotowywanie stanowisk pracy (instalacja, konfiguracja sprzętu komputerowego oraz urządzeń peryferyjnych, dostępy, instalacja oprogramowania biznesowego),

  • monitorowanie infrastruktury teleinformatycznej (m.in. Nvision),

  • wsparcie w wewnętrznych projektach firmy w zakresie infrastruktury IT oraz rozwiązaniach informatycznych.

Nasze wymagania

  • wykształcenie średnie lub wyższe techniczne – preferowane kierunki: informatyka, elektrotechnika, automatyka lub pokrewne,

  • znajomość języka angielskiego na poziomie podstawowym (A1),

  • dobra znajomość systemów operacyjnych Microsoft (Windows 10/11) oraz pakietu Office, Office 365 na poziomie umożliwiającym sprawne diagnozowanie i usuwanie usterek,

  • podstawowa znajomość systemów serwerowych Windows i usług Active Directory, Linux pozwalająca na przeprowadzanie podstawowych zadań administracyjnych,

  • znajomość architektury sieciowo-serwerowej w celu diagnozy problemów na styku aplikacji,

  • znajomość funkcjonowania sieci lokalnych,

  • umiejętność diagnozowania podstawowych problemów z siecią,

  • umiejętność instalacji okablowania strukturalnego i konfiguracja sieci komputerowych (okablowanie miedziane, transmisja radiowa).

  • umiejętność analitycznego myślenia,

  • odpowiedzialność, samodzielność w działaniu, terminowość oraz dobra organizacja czasu pracy,

  • prawo jazdy kat. B.

  • doświadczenie w konfiguracji urządzeniami firmy Fortinet, Ubiquiti, HP,

  • doświadczenie w instalacji, konfiguracji bądź serwisowaniu systemów informatycznych,

  • doświadczenie administracji usługą Microsoft 365,

  • znajomość zagadnień związanych z VPN i Active Directory,

  • zarządzanie oprogramowaniem antywirusowym,

  • umiejętność pisania skryptów w celu automatyzacji zadań administracyjnych,

  • doświadczenie w pracy z produktami Apple,

  • podstawowa znajomość pracy w metodykach zwinnych (scrum),

  • doświadczenie w programowaniu PHP i JS (Laravel, Vue),

  • wiedza z zagadnień API/REST,

  • doświadczenie z obsługi baz danych SQL.

To oferujemy

  • zatrudnienie w oparciu o umowę,

  • narzędzia pracy niezbędne na stanowisku,

  • możliwość skorzystania z ubezpieczenia grupowego na życie,

  • możliwość przystąpienia do programu Multisport,

  • możliwości realizacji własnych pomysłów oraz rozwój zawodowy.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

Dołącz do zespołu, który emocje maluje światłem!

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IPB Sp. z o.o. od niemal trzech dekad produkuje dekoracje i spektakle świetlne. Jesteśmy zespołem ekspertów w dziedzinie dekoracji świątecznych, iluminacji przestrzennych, specjalistycznego oświetlenia oraz sztucznego igliwia. Projektujemy, produkujemy i dostarczamy elementy wywołujące emocje, służące promocji miejsc i wydarzeń, będące częścią szeroko pojętej sztuki użytkowej. Oferujemy wiedzę, produkcyjną doskonałość i rzetelnie wykonane usługi centrom handlowym, jednostkom samorządowym, przedsiębiorstwom i instytucjom na całym świecie. Działamy globalnie, jesteśmy kreatywni i stawiamy na ludzi z pasją. Naszą misją, którą widać w każdym naszym produkcie i w każdej koncepcji przez nas wykreowanej, jest "tworzyć inspirujące produkty, które wywołują pozytywne emocje na całym świecie".

Przewiń do profilu firmy