Oferta pracy

Inspektor ds. BHP

"WDX" S.A.O firmie

  • Zgierz, łódzkie

  • Ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)
WDX S.A., spółka produkująca systemy regałowe, automatykę oraz przenośniki magazynowe, wyłączny dystrybutor wózków magazynowych CROWN w Polsce, autoryzowany dystrybutor wózków widłowych DOOSAN oraz wózków wielokierunkowych COMBILIFT poszukuje do nowo powstałego Centrum Serwisowego w Zgierzu kandydatów na stanowisko:
Miejsce pracy: Zgierz

Zakres obowiązków

  • obowiązki wynikające z rozporządzenia o służbie BHP, dotyczące m.in. sporządzania i przedstawiania pracodawcy okresowych analiz stanu bezpieczeństwa i higieny pracy, udziału w dokonywaniu oceny ryzyka zawodowego, współpracy z laboratoriami upoważnionymi do badania warunków pracy, prowadzenia szkoleń BHP (przy współpracy z działem HR oraz kierownikami obszarów),
  • zapewnienie zgodności w zakresie przestrzegania przepisów w obszarze BHP, PPOŻ, OŚ, w tym audytowanie oraz raportowanie w obszarze,
  • aktualizacja i utrzymanie właściwego stanu prawnego dokumentów (w tym: instrukcje, procedury),
  • wdrażanie oraz doskonalenie standardów związanych z poprawą bezpieczeństwa pracy,
  • podnoszenie świadomości pracowników w zakresie BHP, PPOŻ i ochrony środowiska,
  • zarządzanie magazynem odzieży roboczej oraz środków ochrony indywidualnej,
  • monitorowanie przestrzegania wymogów prawnych i systemowych w obszarze BHP, PPOŻ. i ochrony środowiska oraz wsparcie kadry kierowniczej w egzekwowaniu przestrzegania przepisów i zasad BHP,
  • koordynowanie przeprowadzania pomiarów środowiska pracy,
  • analiza zdarzeń potencjalnie wypadkowych,
  • prowadzenie postępowań powypadkowych,
  • podejmowanie działań w celu zapobiegania zagrożeniom, wypadkom oraz chorobom zawodowym w miejscu pracy,
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi w zakresie wynikającym z powierzonych obowiązków.

Poszukiwane kompetencje

  • wykształcenie średnie kierunkowe lub wyższe/podyplomowe z zakresu BHP,
  • praktycznej znajomości przepisów z obszaru BHP, PPOŻ, (mile widziane OŚ-BDO, KOBIZE),
  • samodzielności, umiejętności skutecznego komunikowania się i dobrej organizacji pracy własnej,
  • doświadczenie w pracy w dziale BHP minimum 0,5 roku (mile widziane w firmie produkcyjnej),
  • samodzielności wynikającej z doświadczenia w pracy na ww. stanowisku.

Mile widziane:

  • uprawnienia inspektora ochrony przeciwpożarowej (mile widziane),
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego.

Oferujemy

  • umowę o pracę w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej,
  • pakiet socjalny (pakiet medyczny, dofinansowanie wypoczynku, bony świąteczne),
  • pracę w przyjaznym i profesjonalnym zespole.
Zastrzegamy sobie prawo do kontaktowania się z wybranymi kandydatami.

Ogłoszenie archiwalne