Oferta pracy

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

SKLEPY KOMFORT S.A.O firmie

  • mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło 18 dni temu
  • Rekrutacja zdalna
  • Kontrakt B2B
  • Część etatu
  • Specjalista (Mid / Regular)

Sklepy Komfort S.A. - to miejsce, gdzie od ponad ćwierć wieku, w 160 sklepach kreujemy świat wnętrzarski zgodnie z najnowszymi trendami. Naszym priorytetem jest podążanie za potrzebami klientów, dlatego chcemy być w Waszych  domach kompleksowo. Będąc liderem w sprzedaży pokryć podłogowych poszerzamy asortyment o wyposażenie łazienek, kuchni, drzwi oraz dodatki aranżacyjne – tak, by tworzyć wyjątkowe wnętrza.

Inspektor Ochrony Danych OsobowychNumer ref.: miejsce pracy: możliwość pracy zdalnej, przyjazdy do Centrali w Łodzi w zależności od potrzeb

Twój zakres obowiązków:

  • Świadczenie funkcji IOD z odpowiedzialnością podpartą ubezpieczeniem
  • Zapewnienie odpowiedniego poziomu ochrony Danych Osobowych w Spółce, rekomendowanie zmian oraz monitorowanie przestrzegania przepisów
  • Wspieranie pracowników Spółki w tworzeniu, opracowywaniu, aktualizowaniu i wdrażaniu dokumentacji dotyczącej przetwarzania danych osobowych (wewnętrzne polityki, procedury, instrukcje, szablony umów, dokumentacja szkoleniowa itp.)
  • Prowadzenie dokumentacji wymaganej przez przepisy ochrony danych osobowych w tym rejestrów, analizy ryzyka i oceny skutków
  • Pełnienie funkcji punktu kontaktowego dla organu nadzorczego w kwestiach związanych z przetwarzaniem danych (udział w kontrolach prowadzonych przez innych administratorów danych; reprezentacja ADO podczas kontroli inspektorów UODO)
  • Bieżąca obsługa korespondencji - sporządzanie odpowiedzi na skargi i wnioski jak również udzielanie informacji osobom, których dane dotyczą
  • Analiza sytuacji naruszenia ochrony danych osobowych - zgłaszanie organowi nadzorczemu
  • Analiza ryzyka systemów IT – współpraca z zespołem opiekunów procesów (np. wdrożenie systemu CRM)

Nasze wymagania:

  • Minimum roczne, udokumentowane doświadczenie w pełnieniu funkcji Inspektora Ochrony Danych
  • Wykształcenie wyższe (preferowane prawnicze lub informatyczne) oraz kursy, szkolenia z zakresu ODO
  • Znajomość zagadnień z zakresu przetwarzania danych prawnie chronionych i ochrony danych osobowych na poziomie zaawansowanym
  • Doświadczenie w przeprowadzaniu audytów zgodności z wymogami RODO
  • Umiejętność szacowania ryzyka operacyjnego w tym ryzyka przetwarzania danych chronionych
  • Umiejętność komunikacji w mowie i piśmie w j. angielski

To oferujemy:

  • Umowa B2B (dostępność około 40 godzin w miesiącu)
  • Możliwość indywidualnego ustalania godzin pracy
  • Możliwość pracy zdalnej, przyjazdy do Centrali w Łodzi w zależności od potrzeb

Ogłoszenie archiwalne