Inspektor w Zespole Kontroli Ryzyka w Departamencie Inspekcji Bankowych; nr. DIB/05/2021

Urząd Komisji Nadzoru FinansowegoO firmie

  • Katowice

    Katowice, śląskie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)

Twój zakres obowiązków

  • wykonywanie czynności kontrolnych w bankach komercyjnych i spółdzielczych, spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, instytucjach płatniczych,

  • opracowywanie dokumentacji z kontroli.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (bankowość, finanse, ekonomia, prawo),

  • znajomość podstawowych zagadnień związanych z analizą ekonomiczno – finansową i ryzykami występującymi w działalności podmiotów finansowych,

  • znajomość produktów rynku finansowego oraz zasad funkcjonowania banków,

  • zdolności analityczne i umiejętność precyzyjnego formułowania wniosków,

  • praktyczna znajomość pakietu MS Office, ze szczególnym uwzględnieniem Excel,

  • dyspozycyjność związana z koniecznością wyjazdów służbowych poza stałe miejsce wykonywania pracy,

  • komunikatywność oraz łatwość wyrażania myśli w mowie i piśmie,

  • inicjatywa, samodzielność i odpowiedzialność w działaniu, jak również umiejętność pracy w zespole,

  • dobra organizacja pracy oraz umiejętność nadawania priorytetów zadaniom, w tym zdolność do pracy pod presją czasu.

Mile widziane

  • doświadczenie na stanowisku analitycznym lub operacyjnym w sektorze finansowym,

  • znajomość polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości,

  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego,

  • certyfikaty poświadczające kwalifikacje zawodowe: FRM, PRM, CFA.

To oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę,

  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w licznych szkoleniach,

  • ciekawą pracę w wyjątkowym zespole ekspertów oraz świetną atmosferę,

  • atrakcyjny pakiet socjalny, (m.in. opieka medyczna, kafeteryjny program MyBenefit, dofinansowanie do wypoczynku i inne),

  • możliwość zdobycia unikatowych doświadczeń,

  • pracę w dogodnej lokalizacji, blisko centrum,

  • elastyczny czas rozpoczęcia i zakończenia dnia pracy.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • program emerytalny

Aplikacje zawierające CV w języku polskim proszę przesłać za pośrednictwem odnośnika Aplikuj.

Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata. Kontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w procesie rekrutacyjnym prowadzonym przez UKNF znajduje się w formularzu aplikacyjnym, po kliknięciu w przycisk "Aplikuj Teraz" oraz na stronie UKNF, w zakładce Kariera: