Inspektor w Zespole Kontroli Ryzyka w Departamencie Inspekcji Bankowych; nr. DIB/05/2021

Urząd Komisji Nadzoru FinansowegoO firmie

  • Katowice
    Katowice, śląskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • wykonywanie czynności kontrolnych w bankach komercyjnych i spółdzielczych, spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, instytucjach płatniczych,
  • opracowywanie dokumentacji z kontroli.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (bankowość, finanse, ekonomia, prawo),
  • znajomość podstawowych zagadnień związanych z analizą ekonomiczno – finansową i ryzykami występującymi w działalności podmiotów finansowych,
  • znajomość produktów rynku finansowego oraz zasad funkcjonowania banków,
  • zdolności analityczne i umiejętność precyzyjnego formułowania wniosków,
  • praktyczna znajomość pakietu MS Office, ze szczególnym uwzględnieniem Excel,
  • dyspozycyjność związana z koniecznością wyjazdów służbowych poza stałe miejsce wykonywania pracy,
  • komunikatywność oraz łatwość wyrażania myśli w mowie i piśmie,
  • inicjatywa, samodzielność i odpowiedzialność w działaniu, jak również umiejętność pracy w zespole,
  • dobra organizacja pracy oraz umiejętność nadawania priorytetów zadaniom, w tym zdolność do pracy pod presją czasu.

Mile widziane

  • doświadczenie na stanowisku analitycznym lub operacyjnym w sektorze finansowym,
  • znajomość polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
  • certyfikaty poświadczające kwalifikacje zawodowe: FRM, PRM, CFA.

To oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę,
  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w licznych szkoleniach,
  • ciekawą pracę w wyjątkowym zespole ekspertów oraz świetną atmosferę,
  • atrakcyjny pakiet socjalny, (m.in. opieka medyczna, kafeteryjny program MyBenefit, dofinansowanie do wypoczynku i inne),
  • możliwość zdobycia unikatowych doświadczeń,
  • pracę w dogodnej lokalizacji, blisko centrum,
  • elastyczny czas rozpoczęcia i zakończenia dnia pracy.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • program emerytalny

Aplikacje zawierające CV w języku polskim proszę przesłać za pośrednictwem odnośnika Aplikuj.

Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata. Kontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w procesie rekrutacyjnym prowadzonym przez UKNF znajduje się w formularzu aplikacyjnym, po kliknięciu w przycisk "Aplikuj Teraz" oraz na stronie UKNF, w zakładce Kariera:

Inspektor w Zespole Kontroli Ryzyka w Departamencie Inspekcji Bankowych; nr. DIB/05/2021, Katowice