Oferta pracy

Intern - Computer Vision

TCL Corporate Research (Europe) Sp. z o.o.O firmie

Rekrutacja zdalna

  • Wspólna 56, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło 6 dni temu
  • umowa zlecenie
  • praktykant / stażysta

TCL Corporate Research (Europe) Sp. z o.o.

Wspólna 56

Warszawa

Technologie, których używamy

Wymagane

  • Python

  • C

  • C++

Twój zakres obowiązków

  • Acquire, prepare, organize and publish data for machine learning experiments

  • Implement ML/DL-based solutions using best available tools and practices

  • Collaborate with other team members and research institutes

Nasze wymagania

  • Strong programming skills (Python, C/C++)

  • Interest in Computer Vision and Deep Learning

Mile widziane

  • Experience in using ML/DL frameworks, such as TensorFlow, PyTorch, Scikit-Learn

  • Theoretical background in ML/DL

  • Experience in working with unstructured data and using unsupervised learning techniques

  • Experience in using Linux, git, Docker, AWS or other cloud platforms

  • Track record in ML/DL competitions (e.g. Kaggle), meetups, blogs etc.

  • Data analysis & visualization skills

  • Good command of English, both written and spoken

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy