Logo Pracuj.pl

Internal Control Manager

XTBO firmie

11 000–16 000
brutto / mies.
  • Warszawa, mazowieckie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • kierownik / koordynator
  • praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

XTB

Prosta 67

Wola

Warszawa

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • Przygotowanie i realizacja planu kontroli wewnętrznej domu maklerskiego, jego oddziałów i spółek zależnych należących do grupy kapitałowej
  • Przeprowadzanie oceny wykonywania przez poszczególne jednostki organizacyjne zadań nałożonych na nie przez system kontroli wewnętrznej
  • Wdrażanie mechanizmów kontrolnych oraz procedur zarządzania ryzykiem
  • Weryfikacja istniejących w działalności spółki ryzyk oraz wdrażanie działań prowadzących do wzmocnienia kontroli i zarządzania tymi ryzykami
  • Udział w projektach na zasadzie niezależnego konsultanta
  • Dokonywanie kontroli specjalnych lub postępowań wyjaśniających, przeprowadzanych na zlecenie Rady Nadzorczej lub Zarządu
  • Monitorowanie sposobu realizacji zaleceń pokontrolnych wynikających z przeprowadzonych kontroli
  • Ewidencja czynności kontrolnych i ich rezultatów, raportowanie wyników kontroli sposobów wdrożenia wydanych rekomendacji/ zaleceń

Nasze wymagania

  • Min. 2 letnie doświadczenie w sektorze finansowym w obszarze kontroli wewnętrznej, audytu wewnętrznego, compliance, zarządzania ryzykiem (preferowane banki, domy maklerskie, towarzystwa funduszy inwestycyjnych)
  • Znajomość funkcjonowania podmiotów rynku finansowego
  • Znajomość regulacji zewnętrznych w obszarze ryzyka niefinansowego
  • Wiedza w zakresie bankowości i finansów oraz analizy ryzyka(w tym: znajomość ogólnych procesów w instytucjach finansowych ich rezultatów, wzajemnych powiązań oraz znajomość zasad ładu korporacyjnego)
  • Umiejętność analizowania i agregowania danych oraz analizy i interpretacji przepisów prawa/regulacji wewnętrznych
  • Wysokie zdolności analityczne i wysokie umiejętności syntezy
  • Umiejętność pracy w grupie i pod presją czasu
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego

To oferujemy

  • niezależność w zakresie realizacji powierzonych obowiązków
  • możliwość realizacji ambitnych i ciekawych projektów w globalnej, regulowanej firmie inwestycyjnej
  • możliwość rozwoju w międzynarodowym otoczeniu prawnym
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • atrakcyjne wynagrodzenie podstawowe uzależnione od doświadczenia w wysokości 11000 - 16000 zł brutto miesięcznie (UoP) oraz dodatkowo roczną premię i nagrody stażowe
  • pracę w doświadczonym zespole ekspertów z zakresu prawa rynku kapitałowego, “fintech” oraz “regtech”
  • pracę w trybie hybrydowym
  • nowoczesne biuro w bardzo atrakcyjnej lokalizacji (wieżowiec Skyliner przy samej stacji metra Rondo Daszyńskiego)
  • ergonomiczne stanowisko pracy
  • kącik gier
  • swobodę w zakresie godzin pracy
  • spotkania i wyjazdy integracyjne
  • Oraz dodatkowe benefity:
  • codzienne dofinansowanie posiłków w kantynie na terenie biurowca
  • finansowanie kursów branżowych
  • platformę do nauki języków obcych
  • bony i paczki świąteczne
  • dodatkowe urlopy - 1 dzień z okazji urodzin oraz 1 dzień na opiekę nad dzieckiem do 1 roku życia
  • coroczne dofinansowanie do urlopu wypoczynkowego

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • spotkania integracyjne
  • firmowa drużyna sportowa
  • brak dress code’u
  • bony żywieniowe
  • dofinansowanie wypoczynku
  • paczki świąteczne
  • świętowanie urodzin
  • program rekomendacji pracowników
  • inicjatywy dobroczynne
  • dodatkowy dzień wolnego z okazji urodzin
  • dodatkowy dzień na opiekę nad dzieckiem do 1 roku życia

XTB to przede wszystkim innowacyjność i ciągły rozwój. Tworzymy największą regulowana firmę inwestycyjną i FinTech w Polsce, specjalizującą się w obrocie instrumentami finansowymi. Oferujemy naszym klientom jedną z najbardziej niezawodnych i funkcjonalnych aplikacji inwestycyjnych na rynku - xStation. Działamy na ponad 10 rynkach min. w Europie, Azji i Ameryce Południowej, gdzie zatrudniamy ponad 600 osób. Stawiamy na rozwój naszych pracowników, dlatego XTB jest najlepszym miejscem, aby zdobyć doświadczenie i nabywać nowe umiejętności. Nasza innowacyjna działalność, produkty i technologie są doceniane przez inwestorów i rynek. Zdobyliśmy aż 4 nagrody przyznawane podczas największej branżowej konferencji 'Invest Cuffs' – Broker Forex, Kampania Edukacyjna (Investing Masterclass), Analityk Roku (Przemysław Kwiecień), Spółka Dywidendowa.

Internal Control Manager, Prosta 67, Wola, Warszawa