Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Inżynier Automatyk ds. Systemów Sterowania

Grupa Azoty Polyolefins S.A.O firmie

  • Szczecin

    Szczecin, zachodniopomorskie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

ETAP INWESTYCYJNY:

• opiniowanie rozwiązań technologicznych pod kątem systemów sterowania DCS/ESD oraz PLC

• analiza funkcjonowania systemów bezpieczeństwa w różnych scenariuszach operacyjnych, (ESD shutdown logic)

• opiniowanie dokumentacji technicznej i udział w odbiorach systemów sterowania

• udział w przeglądach stanu projektu, szczególnie zaleceń z HAZOP, LOPA, itp.

• udział w próbach krytycznych urządzeń, systemów u producenta (FAT – Factory Acceptance Test)

• udział w zakresie opracowań niezawodności urządzeń, systemów (RAM – Reliability Asset Management)

• udział w zespołach oceny ryzyka związanych z rozwiązaniami projektowymi

• udział w pracach Zintegrowanego Zespołu Rozruchowego (Integrated Commissioning Start-up Team)

• udział w przygotowaniu instrukcji z zakresu systemów sterowania oraz organizacji struktur utrzymania ruchu

ETAP EKSPOATACYJNY:

• nadzór, diagnostyka pracy, usuwanie awarii systemów DCS/ESD oraz PLC

• sporządzanie planów prac profilaktycznych

• zarządzanie częściami zamiennymi

• zarządzanie licencjami, oprogramowaniem, kopiami zapasowymi, dokumentacją

• współpraca z serwisami zewnętrznymi

• realizowanie zaleceń polityki Cyberbezpieczeństwa, wniosków z audytów

• przeprowadzanie analiz zatrzymań awaryjnych maszyn i urządzeń, identyfikacja przyczyny

• przeprowadzanie analiz efektywności działania systemów sterowania oraz identyfikacja obszarów wymagających optymalizacji

• przeprowadzanie analiz logik zaimplementowanych w systemach sterowania pod kątem ich optymalizacji, błędów

• udział w szkoleniach podnoszących kwalifikacje zawodowe

• prowadzenie szkoleń dla podległego personelu

Nasze wymagania

  • min. 4-letnie doświadczenie na stanowiskach inżynierskich w przemyśle chemicznym, naftowym, gazowym lub zbliżonym

  • wykształcenie wyższe techniczne (preferowane kierunki: Elektronika, Automatyka, Mechatronika)

  • doświadczenie pracy w służbach Utrzymania Ruchu w obszarze systemów sterowania

  • dobra znajomość j. angielskiego

To oferujemy

  • pracę przy ciekawym projekcie inwestycyjnym, będącym aktualnie największą inwestycją przemysłową w Polsce

  • system premii kwartalnych

  • szansę na rozwój i awans w strukturach organizacji

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • dofinansowanie wypoczynku

Grupa Azoty Polyolefins S.A.

W samym centrum Europy, Grupa Azoty Polyolefins, spółka należąca do lidera rynku chemicznego –Grupy Kapitałowej Grupa Azoty – realizuje projekt „Polimery Police”, jedną z największych inwestycji chemicznych w Polsce. W rezultacie powstanie zintegrowany kompleks (PDH-PP) zdolny produkować do 437 tys. ton polipropylenu rocznie – jednego z najbardziej powszechnych i przyjaznych środowisku tworzyw sztucznych. Już teraz dołącz do naszego zespołu i zmieniaj oblicze polskiej chemii.

Przewiń do profilu firmy