Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Inżynier Automatyk

Instytut Energetyki Instytut Badawczy Oddział GdańskO firmie

  • Gdańsk, pomorskie

  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista

Gdański Oddział Instytutu Energetyki jest największą placówką terenową Instytutu. Od lat prowadzimy badania naukowe i prace wdrożeniowe w dziedzinach:

  • prognozowania i programowania rozwoju energetyki
  • wytwarzania, przesyłania, rozdzielania i użytkowania energii elektrycznej i cieplnej
  • niekonwencjonalnych źródeł energii

Dokładamy wszelkich starań w codziennej pracy aby pozostać niekwestionowanym autorytetem w zakresie rozwiązań z obszaru energetyki. Dla osób nieprzeciętnych, ambitnych, wszechstronnych i pracowitych, o zainteresowaniach naukowych Instytut Energetyki jest doskonałym miejscem pracy i rozwoju. W związku z rozwojem firmy i poszerzeniem zakresu działania w nowych obszarach poszukujemy:

Zakres obowiązków:

  • Projektowanie i programowanie systemów automatyki (projekty i oprogramowanie układów regulacji, sterowania i zasilania urządzeń przemysłowych)
  • Programowanie układów regulacji turbin (PLC, HMI, SCADA)
  • Opracowywanie dokumentacji technicznej
  • Ścisła współpraca z inżynierami elektrykami i mechanikami
  • Udział w pracach badawczych i rozwojowych związanych z wdrażaniem nowych rozwiązań
  • Nadzór nad pracami na każdym etapie wdrożenia (projekt, produkcja, montaż, uruchomienie)
  • Udział w pracach montażowych i rozruchowych w laboratorium i na obiektach
  • Serwisy zainstalowanych urządzeń (delegacje na obiekty)

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe techniczne (elektrotechnika/automatyka lub pokrewne)
  • Minimum 2 lata doświadczenia w programowaniu sterowników PLC
  • Znajomość sterowników PLC typu SAIA lub Simatic S7 (PG5, Step7, TIA Portal)
  • Znajomość oprogramowania HMI/SCADA (np. ASIX, WinCC)
  • Znajomość sieci przemysłowych i protokołów (Profibus, Modbus RTU/TCP, inne)
  • Podstawowa wiedza z zakresu mechaniki i hydrauliki siłowej
  • Znajomość oprogramowania projektowego (np. AutoCad)
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Sumienność, dyspozycyjność i zaangażowanie
  • Umiejętność pracy zespołowej, komunikatywność
  • Dobra organizacja pracy
  • Wysoka kultura osobista, organizacyjna i techniczna oraz poczucie odpowiedzialności
  • Prawo jazdy kat. B

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Motywacyjny system wynagradzania
  • Wprowadzenie i szkolenie umożliwiające wykonywanie powierzonych zadań
  • Przyjazną atmosferę ze strony przełożonych i koleżanek/kolegów
  • Benefity – prywatna opieka medyczna

Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie ofert pracy (CV + list motywacyjny) do dnia 26.02.2021 r. poprzez przycisk aplikowania.

Zastrzegamy sobie możliwość odpowiedzi tylko na wybrane oferty.

Ogłoszenie archiwalne