Logo Pracuj.pl

Inżynier Automatyk

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut LotnictwaO firmie

  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), młodszy specjalista (Junior)
  • praca stacjonarna
  • Praca od zaraz
  • rekrutacja zdalna
  • Запрошуємо працівників з України
Запрошуємо працівників з України
Роботодавець відкритий для працевлаштування громадян України

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa

Aleja Krakowska 110/114

Włochy

Warszawa

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • Projektowanie rozwiązań i systemów automatyki, pomiarowych i zasilania,
  • Tworzenie oprogramowania szerokiej gamy systemów kontrolno-pomiarowych,
  • Przygotowanie dokumentacji projektowej systemów sterowania i instrumentacji (schematy P&ID, schematy blokowe, listy I/O, schematy elektryczne, rysunki wykonawcze, analiza FMEA, instrukcje obsługi i konserwacji, inne)
  • Dobór czujników i wsparcie w procesie zakupowym (temperatura, ciśnienie, przepływ, wibracje, poziom, inne)
  • Dobór napędów oraz elementów wykonawczych i wsparcie w procesie zakupowym (pompy, silniki, zawory, inne)
  • Czynne uczestniczenie w budowie i uruchomieniach tworzonych systemów
  • Udział w przygotowaniu i przeprowadzaniu kampanii testowych komponentów lotniczych
  • Uczestniczenie w przeglądach technicznych opracowywanych rozwiązań i kampanii testów
  • Utrzymywanie w dobrym stanie technicznym wszystkich czujników, siłowników i urządzeń sterujących, w tym dbanie o prawidłową obsługę, instalację, serwis i okresową kalibrację

Nasze wymagania

  • Dyplom z dziedziny automatyki, programowania, elektrotechniki, mechatroniki lub pokrewnych
  • Minimum 3 lata doświadczenia zawodowego
  • Znajomość algorytmów sterowania dla procesów dyskretnych i ciągłych
  • Wiedza z zakresu instrumentacji (pomiary temperatury, ciśnienia, siły, drgań, przemieszczeń, poziomu, przepływu itp.) i elementów wykonawczych (silniki elektryczne, pompy, grzałki, zawory hydrauliczne i pneumatyczne)
  • Umiejętność czytania i tworzenia schematów, rysunków i dokumentacji technicznej
  • Doświadczenie w tworzeniu systemów sterowania opartych na sterownikach PLC lub aplikacjach SCADA
  • Doświadczenie w uruchamianiu czujników i siłowników
  • Wiedza na temat standardów i rozwiązań systemów bezpieczeństwa
  • Wiedza z zakresu zapewnienia i utrzymania spójności torów pomiarowych (niepewności pomiarowe, kalibracje i walidacje torów pomiarowych)
  • Wiedza z zakresu przetwarzania i analizy danych (przebiegi czasowe, parametry statystyczne, FFT)
  • Znajomość przemysłowych protokołów komunikacyjnych (np. Modbus, Profibus, CAN, OPC)
  • Doświadczenie w obsłudze i projektowaniu szaf sterowniczych i zasilających
  • Umiejętność pracy zespołowej, rozwiązywania problemów i zarządzania czasem
  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, pozwalająca na komunikację w międzynarodowym zespole
  • Otwartość na zaawansowane techniki pomiarowe, kontrolne i przetwarzania danych
  • Wysoka motywacja własna, pomysłowość, kreatywność i chęć podejmowania wyzwań

Mile widziane

  • Doświadczenie w programowaniu LabView i pracy z rozwiązaniami firmy NI lub doświadczenie w innych środowiskach programistycznych

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • spotkania integracyjne
  • program emerytalny
  • preferencyjne pożyczki
  • brak dress code’u
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • dofinansowanie wypoczynku
  • dofinansowanie wakacji dzieci
  • program rekomendacji pracowników
  • inicjatywy dobroczynne
  • rowerownia
  • bezpłatne ładowanie samochodów elektrycznych

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak: General Electric, Airbus czy Pratt & Whitney, oraz instytucjami z branży kosmicznej, w tym z Europejską Agencją Kosmiczną. Strategicznymi obszarami badawczymi Instytutu są technologie lotnicze, kosmiczne oraz bezzałogowe. Prowadzone są tutaj także badania i usługi dla przemysłu krajowego i zagranicznego w zakresie technologii materiałowych i kompozytowych, przyrostowych, teledetekcyjnych, energetycznych oraz wydobywczych.

Obecnie poszukujemy najlepszego kandydata lub kandydatki do pracy w Engineering Design Center. EDC to wspólne przedsięwzięcie General Electric i Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytutu Lotnictwa. Jako jedno z największych centrów inżynieryjno-projektowych w Europie, dostarczamy nowoczesne rozwiązania dla współczesnego przemysłu lotniczego. Łączymy potencjał technologiczny naszej organizacji z najnowszymi technikami cyfrowymi.

Inżynier Automatyk, Aleja Krakowska 110/114, Włochy, Warszawa