Logo Pracuj.pl

Inżynier DevOps

PHOENIX SYSTEMS SP Z O OO firmie

10 000–16 000
brutto / mies.
  • Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

Wymagane

  • Continous Integration

  • Git

Mile widziane

  • buildbot

  • Docker

  • gcc

  • clang

  • C

  • Python

  • Bash

  • Systemy operacyjne

  • Systemy wbudowane

Twój zakres obowiązków

  • Opracowanie i rozwój platformy do prowadzenia testów automatycznych dla systemu operacyjnego Phoenix-RTOS oraz rozwoju jego mikrodystrybucji (projekt github.com/phoenix-rtos/phoenix-rtos-project) w tym m.in.:
  • udział w pracach zespołów rozwijających oprogramowanie i platformy testowe,
  • integracja oprogramowania z narzędziami continuous integration,
  • rozwój i utrzymanie platformy dla rozwoju, wdrażania i testowania oprogramowania Phoenix-RTOS,
  • automatyzacja procesów wdrożeniowych, konfiguracja aplikacji oraz środowisk,
  • rozwój monitoringu dostępności oraz monitoringu błędów dla aplikacji i platformy systemowej,
  • projektowanie i implementacja standardów, procedur i instrukcji.

Nasze wymagania

  • min. 3 lata doświadczenia zawodowego na podobnym stanowisku,
  • znajomość zagadnień związanych z wdrażaniem i testowaniem oprogramowania,
  • doświadczenie w wykorzystaniu narzędzi continuous integration,
  • znajomość zagadnień związanych z integracją sprzętu i oprogramowania,
  • Umiejętność tworzenia procedur wytwarzania oprogramowania i pisania dokumentacji,
  • znajomość systemów kontroli wersji,
  • znajomość języka angielskiego,
  • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole.

  • znajomość zagadnień związanych z architekturą systemu operacyjnego,
  • doświadczenie w przeprowadzaniu testów automatycznych na urządzeniach wbudowanych,
  • doświadczenie w cross-kompilacji na różne architektury (sysroot, multilib, biblioteka standardowa),
  • znajomość narzędzi: git (github, gerrit), buildbot, docker, gcc, clang, make,
  • doświadczenie w wykorzystaniu narzędzi do automatycznego sprawdzania jakości kodu (statyczna analiza kodu, weryfikacja coding style),
  • doświadczenie w pracy przy projekcie open-source i interakcji ze społecznością FOSS,
  • znajomość języków skryptowych: python, bash,
  • znajomość standardu POSIX,
  • znajomość języka C.

Tak organizujemy naszą pracę

Tak pracujemy

  • wewnątrz organizacji

Tak pracujemy nad projektem

  • Clean Code
  • code review
  • statyczna analiza kodu
  • Continuous Integration
  • dokumentacja
  • narzędzia do trackowania zadań
  • automatyzacja testów
  • testy funkcjonalne
  • testy integracyjne
  • testy jednostkowe
  • testy regresyjne
  • testy wydajnościowe

Takie dajemy możliwości rozwoju

  • czas na rozwój Twoich pomysłów
  • firma wspiera projekty open source
  • mentoring
  • przestrzeń do eksperymentowania
  • szkolenia wewnątrzfirmowe
  • wsparcie merytoryczne od liderów technologicznych
  • wymiana wiedzy technicznej w firmie

To oferujemy

  • udział w tworzeniu systemu operacyjnego, którego ma wyprzedzać światowe standardy informatyki,
  • możliwość pozyskania dogłębnej wiedzy o systemach operacyjnych,
  • możliwość awansu zawodowego i rozwoju,
  • stabilność zatrudnienia,
  • elastyczne godziny pracy,
  • benefity pracownicze - prywatną opiekę medyczną, kartę multisport i zajęcia językowe,
  • przyjazną i twórczą atmosferę pracy,
  • atrakcyjne wynagrodzenie.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • spotkania integracyjne

Etapy rekrutacji

1

Spotkanie z HR

2

Wykonanie zadania

3

Rozmowa z osobą techniczną

PHOENIX SYSTEMS SP Z O O

W Phoenix Systems rozwijamy system operacyjny i oprogramowanie Phoenix-RTOS. Phoenix-RTOS 3 został dostrzeżony przez EE Times jako kandydat na stworzenie standardu systemu operacyjnego dla Internetu Rzeczy.

Dzięki swej innowacyjności i rozwojowi jednego z pierwszych systemów operacyjnych dla Internetu Rzeczy jesteśmy rozpoznawalni na świecie. Nasz system Phoenix-RTOS stosowany jest w produktach takich jak: koncentrator danych, inteligentny licznik gazu, inteligentny licznik energii.

Obecnie przystępujemy do tworzenia oprogramowania, które będzie miało zastosowanie w nowoczesnych systemach samolotów i dronów. Naszym celem jest opracowanie nowego europejskiego systemu operacyjnego dla bezzałogowych statków powietrznych oraz stworzenie systemu, wyprzedzającego światowe standardy informatyki.

Inżynier DevOps, Warszawa