Logo Pracuj.pl

Inżynier DevOps

ASSECO DATA SYSTEMS S.A.O firmie

  • zachodniopomorskie
    zachodniopomorskie
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca zdalna, praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

Wymagane

  • Python

O projekcie

Przyjdź, zbuduj przyszłość z Asseco Data Systems w Polsce.

Nie jesteśmy start-upem, ale nie przeszkadza nam to w elastycznym działaniu. Każdego dnia wprowadzamy innowacje, podnosimy jakość życia mieszkańców i przeprowadzamy transformację cyfrową miast. Nie siedzimy z założonymi rękami i nie patrzymy, jak świat się zmienia - to my go zmieniamy.

Szukamy pełnych pasji i ciekawości ludzi, którzy chcą dołączyć do naszego zespołu Smart City.

Chcesz mieć wpływ na rozwój produktów i proces wytwarzania ich?

Chcesz pracować przy projektach, które ułatwiają codzienne czynności?

Chcesz realizować największe w Polsce wdrożenia nowoczesnych systemów planowania podróży i poboru opłat w mieście?

W takim razie przyjdź i buduj z nami przyszłość!

Twój zakres obowiązków

  • definiowanie oraz nadzór utrzymywania w ruchu procesu CI/CD,
  • automatyzacja przygotowywania infrastruktury oraz oprogramowania narzędziowego zgodnie z podejściem Infrastructure as a Code,
  • wsparcie w obszarze DevOps wytwarzania, weryfikacji jakości i wdrażania oprogramowania przez zespoły wytwórcze,
  • podejmowanie działań mających na celu zapewnienie najwyższego poziomu dostępności i bezpieczeństwa tworzonych systemów,
  • opracowywanie narzędzi i procedur operacyjnych związanych np. z monitorowaniem systemów, logowaniem zdarzeń,
  • zapewnienie odpowiedniego monitorowania i mechanizmów ostrzegania w wytwarzanych systemach,
  • zapewnienie bezpieczeństwa infrastruktury i oprogramowania (DevSecOps),
  • wsparcie obsługi procesu CI/CD przez pozostałych członków zespołu DevOps,
  • dbałość o aktualność i bezpieczeństwo stosowanych rozwiązań,
  • zapewnienie w ramach zespołu DevOps wytworzenia i utrzymywania dokumentacji technicznej procesu CI/CD, infrastruktury i konfiguracji,
  • przygotowywanie w ramach zespołu DevOps wdrożeń nowych narzędzi i aplikacji wykorzystywanych w projektach.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe,
  • minimum 3. letnie doświadczenie na podobnym stanowisku,
  • samodzielność i zaangażowanie, umiejętność pracy w zespole, umiejętność organizacji pracy,
  • dobra znajomość i zrozumienie procesów i narzędzi CI / CD,
  • doświadczenie z narzędziami automatyzacji zarządzania konfiguracją (Chef, Puppet, Ansible itp.),
  • doświadczenie z narzędziami monitorowania infrastruktury (Zabbix, Nagios lub podobne) lub aplikacji (Prometheus, Grafana, Datadog, New Relic, PagerDuty lub podobne),
  • dobra znajomość technologii konteneryzacji jako środowiska osadzania oprogramowania (Docker, Kubernetes),
  • znajomość zagadnień związanych z bezpieczeństwem systemów IT,
  • znajomość co najmniej jednego z następujących języków skryptowych: Python, Bash, JavaScript,
  • wysoki poziom komunikatywności.

Mile widziane

  • znajomość narzędzi automatyzacji zarządzania środowiskami (Terraform lub odpowiedników),
  • znajomość MS Azure lub innej platformy chmurowej,
  • doświadczenie w pracy z narzędziami z obszaru bezpieczeństwa, takich jak SonarQube, Nessus, Nexpose,
  • doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa informacji. (PKI, SSL / TLS, zarządzanie hasłami),
  • doświadczenie z wykorzystaniem narzędzi Elastic Stack do zarządzania logami oraz jako SIEM,
  • doświadczenie z SSO przy użyciu protokołów SAML, OAuth i OpenId Connect.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • firmowa drużyna sportowa
  • program emerytalny
  • brak dress code’u
  • kawa / herbata
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • dofinansowanie wypoczynku

Inżynier DevOps, zachodniopomorskie