Inżynier ds. Analizy Defektów Baterii

LG Energy Solution Wrocław Sp. z o.o.

  • Biskupice Podgórne (pow. wrocławski)

    Biskupice Podgórne (pow. wrocławski), dolnośląskie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca stacjonarna

Twój zakres obowiązków

  • Analiza defektów ogniw w bateriach litowo-jonowych pochodzących z reklamacji klientów

  • Szczegółowa analiza materiałowa produktu za pomocą specjalistycznych urządzeń pomiarowych (mikroskop optyczny i laserowy, SEM-EDS, Ion Miller, H-XRF, CT-scan, itp.)

  • Analiza przyczyn i mechanizmów powstania defektów w bateriach litowo-jonowych

  • Nadzór nad przebiegiem procesu analizy wadliwych produktów

  • Przygotowywanie i prezentowanie raportów z analizy wadliwych produktów

  • Opracowanie i doskonalenie metod analizy materiałów w bateriach litowo-jonowych

  • Tworzenie dokumentacji zgodnie z wymaganiami (wewnętrznymi, klientów, IATF 16949, VDA 6.3)

  • Współpraca z klientem międzynarodowym, udział w konferencjach i spotkaniach

  • Realizacja projektów Six Sigma i doskonalenie procesów na danym obszarze

  • Wdrażanie i stosowanie metodologii i narzędzi jakościowych w obszarze analizy ogniw

  • Stosowanie metodologii Rozwiązywania Problemów

  • Tworzenie i wdrażanie nowych koncepcji i procesów w obszarze analizy ogniw

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe: elektrochemia, chemia lub podobne

  • Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie

  • Doświadczenie w pracy w laboratorium analityczno-pomiarowym lub badawczym

  • Praktyczna wiedza z zakresu stosowania urządzeń pomiarowych

  • Dociekliwość w zakresie rozwiązywania problemów i analizy wad

  • Nastawienie na współpracę z klientem

  • Proaktywna postawa

  • Wysoka zdolność komunikowania się i zaangażowanie

  • Umiejętność pracy w zespole, wysoki poziom kompetencji społecznych i międzykulturowych

  • Niezależność i ukierunkowanie na realizację założonych celów

  • Mile widziane oświadczenia w branży automotive w dziedzinie elektromobilności, w szczególności w zakresie rozwoju ogniw akumulaturowych

  • Dobra znajomość pakietu MSOffice

Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • elastyczny czas pracy

  • dyżury lekarza w biurze

  • parking dla pracowników

  • dofinansowanie wypoczynku

  • pakiet relokacyjny

LG Energy Solution Wrocław Sp. z o.o. tworzy nowy wymiar światowego rynku motoryzacji i cały czas się rozwija!

Nowoczesny zakład produkcyjny w Biskupicach Podgórnych to najnowsza inwestycja koreańskiego koncernu LG w Polsce i jedyne miejsce w Europie, w którym od 2017 roku wytwarza się baterie litowo-jonowe do aut elektrycznych. Firma wychodząc naprzeciw współczesnym potrzebom branży automotive, produkuje komponenty do nowoczesnych aut przyszłości, a jej klientami są takie marki motoryzacyjne jak Volkswagen, BMW, Audi, czy Porsche. Zaawansowana technologia procesów produkcyjnych sprawia, że LG Energy Solution Wrocław jest wyjątkowym punktem na mapie współczesnego przemysłu motoryzacyjnego. Bliźniacze zakłady produkcyjne działają tylko w Korei Południowej, Chinach oraz Stanach Zjednoczonych.

Dołącz do nas i rozwijaj się w międzynarodowym środowisku pracując jako:

Przewiń do profilu firmy