Ta oferta pracy jest nieaktualna od 45 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Inżynier ds. Analizy ogniw (litowo-jonowych)

  • Biskupice Podgórne (pow. wrocławski), Wrocław, dolnośląskie
  • Specjalista
  • 07.05.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Firma LG Chem Wrocław Energy Sp. z o.o. jest nową inwestycją koreańskiego koncernu LG w Polsce. Zlokalizowana w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem fabryka powstała w 2016 roku i zajmuje się produkcją baterii litowo-jonowych do aut elektrycznych takich marek jak m.in. Audi, Jaguar, VW, Ford czy BMW. Obecnie zatrudniamy prawie 3000 pracowników w naszych 5 zakładach.

    W związku z dynamicznym rozwojem nowego biznesu poszukujemy Kandydatów na stanowisko:

    Miejsce pracy: Biskupice Podgórne

    Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe kierunkowe: Chemia, Inżynieria Chemiczna etc.,
    • Minimum 3 lata doświadczenia w branży automotive w dziedzinie elektromobilności, w szczególności w zakresie rozwoju ogniw akumulaturowych,
    • Wiedza z zakresu chemii komórek, struktury i procesu produkcji - w szczególności komórek litowo-jonwych,
    • Praktyczna znajomość narzędzi analitycznych, takich jak: mikroskop i multimetr,
    • Dobra znajomść pakietu MSOffice,
    • Płynna znajomość języka angielskiego –znajomość języka koreańskiego lub niemieckiego jest dodatkowym atutem,
    • Umiejętność pracy w grupie oraz wysoki poziom kompetencji społecznych i międzykulturowych,
    • Proaktywna postawa, zaangażowanie i zdolności komunikacyjne,
    • Niezależność i ukierunkowanie na osiąganie założonych celów,
    • Gotowość do sporadycznych podróży służbowych.

    Opis stanowiska:

    • Odpowiedzialność za analizę wadliwych ogniw litowo-jonowych dla europejskich producentów OEM i dostawców w wewnętrznych i zewnętrznych labolatoriach,
    • Wykonywanie analizy niszczenia komórek i analizy przyczyn źródłowych za pomocą analitycznego sprzętu instrumentalnego
    • Raportowanie status i wyników testów na spotkaniach wewnętrznych i zewnętrznych,
    • Tworzenie dokumentacji i raportów zgodnie z wymogami (krajowymi i międzynarodowymi)
    • Wsparcie w zakresie tworzenia infrastruktury wewnętrznej I procesów związanych z analizą komórek,
    • Wybór, ocena i zakup niezbędnego sprzętu pomiarowego,
    • Doskonalenie procesów na danym obszarze.

    Oferujemy:

    • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.
    • Przejrzysta ścieżka kariery.
    • Bogaty pakiet socjalny (m. in. karta Multisport, prywatne ubezpieczenie grupowe, prywatna opieka medyczna enel-med.).
    • Darmowe kursy języka angielskiego.
    • Szkolenia wdrożeniowe i rozwojowe oraz możliwość zdobywania wiedzy w fabryce w Korei, Chinach lub USA.
    • Ciekawą pracę w międzynarodowym, dynamicznie rozwijającym się środowisku produkcyjnym.

    CV prosimy składać w języku polskim lub angielskim za pomocą przycisku aplikowania.

    Prosimy o dopisanie następującej klauzuli „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 (Dz. U. nr 133, poz. 883)