Ta oferta pracy jest nieaktualna od 140 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Inżynier ds. obliczeń wytrzymałościowych

  • Wrocław, dolnośląskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 30.05.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top
    Biuro projektowo-obliczeniowe KOMES powstało w 2011 roku, jest czołowym dostawcą specjalistycznych usług inżynierskich dla przedsiębiorstw w Polsce i znacznego grona partnerów za granicą.

    Profesjonalizm, innowacyjne technologie oraz ciągłe poszerzanie świadczonych usług zgodnie z pojawiającym się zapotrzebowaniem znajdują uznanie szerokiej grupy klientów. Usługi świadczymy mikro- i małym firmom, międzynarodowym koncernom przemysłowym, instytutom badawczym.

    Jesteśmy jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm w niszowej branży innowacyjnych rozwiązań inżynierskich, konkurujemy z powodzeniem z największymi graczami na rynku.

    Miejsce pracy: Wrocław

    Główne obowiązki:

    • Wykonywanie obliczeń wytrzymałościowych konstrukcji inżynierskich i urządzeń tj. konstrukcje stalowe obiektów, konstrukcje wsporcze maszyn, zbiorniki ciśnieniowe, przemysł ciężki,
    • Wykonywanie obliczeń wytrzymałościowych z wykorzystaniem metody elementów skończonych MES,
    • Wykonywanie obliczeń wytrzymałościowych metodą stanów granicznych,
    • Wykonywanie obliczeń wytrzymałościowych połączeń skręcanych i spawanych wg EC3 lub VDI2230,
    • Opracowywanie dokumentacji technicznej w zakresie modeli 3D oraz rysunków 2D w programie SolidWorks,
    • Przygotowywanie modeli geometrycznych na potrzeby symulacji w programach: SpaceClaim i SolidWorks,
    • Przygotowywanie modelu numerycznych pod symulacje numeryczne w programie Midas Nastran FX, Ansys Workbench, Siemens Femap NX,
    • Projektowanie konstrukcji i urządzeń,
    • Czynny udział w ustaleniach technicznych z Klientami,
    • Przygotowywanie raportów i prezentacji z wykonanych prac w języku polski i angielskim,
    • Współpraca z innymi działami projektowymi oraz rozwoju,
    • Możliwość wyjazdów na wizje lokalne oraz uczestnictwa w badaniach terenowych na terenie RP.

    Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe techniczne (preferowane: Budownictwo - Konstrukcje stalowe, Mechanika – Budowa maszyn i urządzeń),
    • Min. 2 lata doświadczenia zawodowego,
    • Wiedza z zakresu wytrzymałości materiałów, materiałoznawstwa i spawalnictwa,
    • Praktyczna wiedza z zakresu obliczeń numerycznych MES i stanów granicznych,
    • Ugruntowana wiedza z zakresu statyki konstrukcji i dynamiki,
    • Znajomość programów obliczeniowych w zakresie stanów granicznych np. ROBOT lub pokrewne,
    • Znajomość programów MES: Midas NFX, Siemens NX, Femap NX, MSC Nastran i ANSYS,
    • Znajomość standardów: EUROCODE, ANSI, ASCE,
    • Dobra znajomość min. jednego z komercyjnych pakietów CAD3D: SolidWorks lub SpaceClaim,
    • Umiejętność czytania i przygotowywania rysunku technicznego,
    • Komunikatywna znajomość j. angielskiego w piśmie i mowie,
    • Umiejętność efektywnej współpracy w zespole i pod presją czasu,
    • Dyspozycyjność.

    Oferujemy:

    • Pracę w rozwijającej się firmie działającej w branży specjalistycznych usług inżynierskich od 6 lat,
    • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę z uwzględnieniem konkurencyjnego wynagrodzenia,
    • Praca w godzinach 8.00-16.00,
    • Uczestnictwo w nowatorskich, zróżnicowanych projektach realizowanych dla naszych Klientów,
    • Jasno określoną ścieżkę rozwoju,
    • Szkolenia, rozwój kwalifikacji i umiejętności wymaganych na stanowisku pracy,
    • Dofinansowanie do karty MultiSport,
    • Możliwość skorzystania z ubezpieczenia grupowego,
    • Wyjazdy i wyjścia integracyjne,
    • Nieograniczony dostęp do komercyjnych licencji profesjonalnych programów CAD3D i MES,
    • Nieograniczony dostęp do norm i standardów,
    • Możliwość nauki nowych programów inżynierskich zarówno do projektowania jak i obliczeń,
    • Możliwość asystowania w projektach pomiarowych: pomiary drgań i pomiary tensometryczne,
    • Dobrą kawę z ekspresu na każdy dzień.
    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji za pomocą funkcji „APLIKUJ

    Aplikacja powinna zawierać:
    1. CV w języku polskim
    2. List motywacyjny
    3. Referencje – mile widziane

    Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez KOMES sp. z o.o. i KOMES Piotr Harnatkiewicz z siedzibą we Wrocławiu zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182, 1662)”.

    Informujemy, że Administratorem danych jest KOMES Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Na Grobli 34. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.

    Jeżeli chcesz, abyśmy zachowali Twoje CV w naszej bazie, umieść dodatkowo w CV następującą zgodę: „Zgadzam się na przetwarzanie przez KOMES Sp. z o.o.  danych osobowych zawartych w moim zgłoszeniu rekrutacyjnym dla celów przyszłych rekrutacji”.

    W każdym czasie możesz cofnąć zgodę, kontaktując się z nami pod adresem [email protected]